Poláci ruší vládní kampaň na tříděný odpad. Prý podporuje homosexualitu (video)

23.1.2016 00:38

Nová polská vláda se pustila nejen do ústavního soudu a médií, ale i do reklamy na tříděný odpad. Tu nechalo vyrobit ještě předchozí vedení ministerstva životního prostředí, aby podpořilo třídení odpadků. Jenže ejhle, nový ministr Jan Szyszko z katolické konzervativní strany PiS s tím má problém. V jednom ze dvou spotů se totiž objevují dva muži v kuchyni, kteří vedou s malým chlapcem dialog o třídění odpadu. A co hůř. Jedním z nich je Maciej Nowak, kulinární a divadelní kritik a režisér, který se už v roce 2001 veřejně přiznal ke své homosexualitě. 

 

Maciej Nowak (vpravo) v reklamě na třídený odpad prý podporuje homosexualismus. 

 

"Nebudeme za veřejné peníze propagovat ideologii gender," říká TVN24.pl hrdě náměstek ministerstva životního prostředí Sławomir Mazurek. 

Spoty, z nichž jeden obsahuje právě onu scénu v kuchyni, vytvořilo ministerstvo životního prostředí v letech 2014 - 2015 a vydalo na ně 4,1 milionů zlotých (24 milionů Kč). Spoty se už vysílaly a byly i na YouTube.com. Z kanálu ministerstva už byly ale staženy.

 

Ministerstvo už "nebezpečné" klipy z YouTube.com stáhlo. 

 

A proč se vlastně oba muži ocitli v reklamním spotu spolu v kuchyni? Jednoduše proto, že Nowak je kulinární kritik a druhý z páru Wojciech Amaro je restauratér a kuchař. Mimochodem, má manželku.  

Na původní spoty se můžete podívat tady nebo tady

 

Mezitím už vznikla i parodie. V ní má Maciej Nowak na sobě oblečení katolického kněze, takže je vše "v pořádku". Možná, že tato verze u nové polské vlády projde. 

 

Dedykacja dla Min.Szyszki :) Jedynie słuszna reklama :)źródło/ Jestem Niewykrywalny

Zveřejnil(a) Komitet Obrony Demokracji dne 27. leden 2016

 

 

Na celou "kauzu" už reagovaly i vtipy, které ukazují, že hrdí muži netřídí odpad, nejsou přece žádní "buzíci". 

 

(rysunki.me)

 

(Piotr Watson Bronicki)

Podobný obsah