23.01.2016, 00:38

Poláci ruší vládní kampaň na tříděný odpad. Prý podporuje homosexualitu (video)

Poláci ruší vládní kampaň na tříděný odpad. Prý podporuje homosexualitu (video)

Nová polská vláda se pustila nejen do ústavního soudu a médií, ale i do reklamy na tříděný odpad. Tu nechalo vyrobit ještě předchozí vedení ministerstva životního prostředí, aby podpořilo třídení odpadků. Jenže ejhle, nový ministr Jan Szyszko z katolické konzervativní strany PiS s tím má problém. V jednom ze dvou spotů se totiž objevují dva muži v kuchyni, kteří vedou s malým chlapcem dialog o třídění odpadu. A co hůř. Jedním z nich je Maciej Nowak, kulinární a divadelní kritik a režisér, který se už v roce 2001 veřejně přiznal ke své homosexualitě. 

 

Maciej Nowak (vpravo) v reklamě na třídený odpad prý podporuje homosexualismus. 

 

"Nebudeme za veřejné peníze propagovat ideologii gender," říká TVN24.pl hrdě náměstek ministerstva životního prostředí Sławomir Mazurek. 

Spoty, z nichž jeden obsahuje právě onu scénu v kuchyni, vytvořilo ministerstvo životního prostředí v letech 2014 - 2015 a vydalo na ně 4,1 milionů zlotých (24 milionů Kč). Spoty se už vysílaly a byly i na YouTube.com. Z kanálu ministerstva už byly ale staženy.

 

Ministerstvo už "nebezpečné" klipy z YouTube.com stáhlo. 

 

A proč se vlastně oba muži ocitli v reklamním spotu spolu v kuchyni? Jednoduše proto, že Nowak je kulinární kritik a druhý z páru Wojciech Amaro je restauratér a kuchař. Mimochodem, má manželku.  

Na původní spoty se můžete podívat tady nebo tady

 

Mezitím už vznikla i parodie. V ní má Maciej Nowak na sobě oblečení katolického kněze, takže je vše "v pořádku". Možná, že tato verze u nové polské vlády projde. 

 

Dedykacja dla Min.Szyszki :) Jedynie słuszna reklama :)źródło/ Jestem Niewykrywalny

Zveřejnil(a) Komitet Obrony Demokracji dne 27. leden 2016

 

 

Na celou "kauzu" už reagovaly i vtipy, které ukazují, že hrdí muži netřídí odpad, nejsou přece žádní "buzíci". 

 

(rysunki.me)

 

(Piotr Watson Bronicki)

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.