28.01.2016, 10:52

Polský prezident reaguje na vyšetřování mladíka, který umístil srandovní video na Facebook: Dělají si ze mě srandu? No a co?

Polský prezident reaguje na vyšetřování mladíka, který umístil srandovní video na Facebook: Dělají si ze mě srandu? No a co?

Polský prezident Andrzej Duda zareagoval na kauzu sedmnáctiletého mladíka, který dal na Facebook odkaz na video z YouTube, které si z prezidenta dělá legraci, a ve středu ráno mu do bytu vtrhla polská policie a zabavila notebook. 

 

 

"Prokuratura? Neblázněte" vzkázal na svém twitterovém účtu polský prezident. Přidal se i jeho tiskový mluvčí, který ujistil, že prezident se sám u podobných klipů baví a nevadí mu. Naopak. Zároveň ujistil, že prezidentská kancelář nemá na konání prokuratury žádný vliv. 

 

 

Ozval se i Łukasz Olszewski, kterému kvůli odkazu na video, který umístil na Facebook, vtrhla ve středu ráno, když ještě spal, do bytu policie a sebrala mu notebook. "Omlouvám se prezidentu Dudovi a všem lidem, kteří se mohli cítit uraženi tím filmem. Já ale nejsem jeho autorem, jenom jsem dal link na něj na Facebook," cituje vyjádření mladíka Gazeta Wyborcza. Podle původních zpráv měl být totiž mladík i autorem videa. Situace je tak ještě bizarnější, protože policie mu vtrhla do domu jenom kvůli tomu, že dal na Facebook odkaz. Popsal také, že policisté byli při zabavování notebooku velmi milí, vysvětlili mu, že to dělají kvůli tomu, že musí a hned mu poradili, ať si sežene advokáta, což udělal. Reakce prokuratury byla opravdu rychlá a šokující. Odkaz na staré video dal na Facebook v sobotu a ve středu ráno už mu klepala policie na dveře. 

Celá akce zpopularizovala komické video na YouTube. Zatímco ve středu večer jej zhlédlo na 350 000 diváků, ve čtvrtek dopoledne už to bylo přes 700 000 zhlédnutí. 

 

 

Aktualizace ve čtvrtek 14:30

Po veřejném vzbouření, mediálních reakcích a také po prohlášení prezidenta Dudy se podle všeho prokuratura ocitla pod tlakem a podle obviněného mladíka mu po dnešním výslechu oznámili, že předmětem stíhání není znevážení prezidenta, což bylo předmětem původního udání neznámé osoby. Na to prý není dost důkazů.  Łukasz Olszewski ale stále nemá vyhráno. Hrozí mu totiž dva roky za komentář, který umístil v diskusi s člověkem, který na něj udání o znevážení prezidenta podle všecho poslal. Pozoruhodné je, že onen komentář nebyl vůbec z hlavy mladíka, ten jenom zkopíroval internetový vtípek "o důstojníkovi GROMu", což je polská speciální vojenská jednotka. 

"Coś ty o mnie kurwa napisał,ty mała biedna kurwo? Wiedz śmieciu, że skończyłem studia oficerskie z najwyższymi ocenami i od razu po nich przyjęli mnie do GROMu, brałem udział w misjach w Kosowie, Nikaragui, Portoryko, Iraku, Afganistanie i Pakistanie i mam ponad 300 zabitych terrorystów na koncie. Jestem doskonale przeszkolony w walce partyzanckiej i jako snajper - dostałem odznaczenie dla najlepszego strzelca wyborowego Wojska Polskiego. Jestes dla mnie po prostu kolejnym celem, któremu mogę niespodziewanie rozjebać łeb z 800 metrów. Zmiote cie smieciu z powierzchni ziemii z precyzja dotad nieznana na tej planecie, slyszysz chujku? Myslisz psie, ze mozesz sobie pisac w internecie co tylko zechcesz nie poniesiesz za to konsekwencji? Blad skurwysynu, gdy to czytasz moi kumple z Agencji Bezpieczenstwa Wewnetrzego we wspolpracy z CIA namierzaja twoj adres IP, wiec szykuj swoja dupe na jesien sreniowiecza. Jestes juz kurewsko martwy, szczeniaku. Moge w tej chwili byc gdziekolwiek, ale i tak gdy tylko najdzie mnie ochota moge cie rozjebac na jeden z siedmiuset sposobow a i to tylko golymi rekoma. Poza doskonałym przeszkoleniu we wschodnich sztukach walki (znam kung-fu, karate - czarny pas, krav maga i zloty medal w jiu-jitsu) znam sie rewelacyjnie na broni, a tej mam caly arsenal i uwierz mi, uzyje jej tyle, aby z twojego marnego zycia nie zostal nawet najdrobniejszy atom . Gdybys wiedzial gowniarzu co sciagasz na siebie swoim "madralinskim" hejtem pewnie zesralbys sie cztery razy w gacie i pisal gdzie sie da, ze zalujesz chocby samego pomyslenia o tym. Ale nie mogles tego wiedziec i teraz suko zaplacisz za to najwyzsza cene. Jestes pierdolonym trupem."

Tento vtípek, známý jako "copypasta" najdete třeba tady, takže zjistíte, že už je starý pár let. Mimo jiné se v něm píše, že autor je dokonalý voják, který zabil 300 teroristů a dostane každého, koho si zamane, protože ovládá kung-fu, karate, krav maga a má zlatou medali v jiu-jitsu. V podstatě každý, kdo se na Facebooku pohybuje déle než měsíc by měl poznat, že se jedná o brutálně nadsazený vtip a ne reálnou výhružku.

Z celé kauzy se tak postupem času prostě stává dokonalá fraška. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.