15.11.2016, 06:24

Vznikla Československá vodka - chce dobýt svět

Vznikla Československá vodka - chce dobýt svět

Na slovenském trhu se objevila Československá vodka, kterou vyrábí Tatranská likérka. Likérka má v plánu z Československé vodky udělat světový produkt.

Že je vodka československá, není jen marketing, Její složky totiž skutečně pocházejí z obou zemí. Český líh tvoří 40% a slovenská voda 60%. Společnost, která dodává líh používá 10% surovin ze Slovenska. Zástupci značky věří, že nová vodka spojuje to nejlepší z obou zemí.

Design je postavený na emocionální vazbě k zemi. Na lahvi je možné najít města jako Prahu, Bratislavu nebo Trenčín. Hluboká modrozelená barva má zachycovat tajemnou a divokou slovenskou přírodu, zatímco zlatá a stříbrná má vyjadřovat její protiklad – český um a intelekt. Dvě oddělené země spojuje most.

​Zástupci značky věří síle brandu natolik, že marketing zatím plánují dělat jen na sociálních sítích a postřednictvím PR. Také přiznávají, že pro uvedení vodky do světa je lepší, když je vodka československá než jen slovenská. „Od roku 2010 až do roku 2014 jsme absolvovali několik výstav a všude, když padla otázka where are you from, odpověď Slovensko lidem nic neříkala. Když jsme však po delším vysvětlování rezignovali a odpověděli Czechoslvakia, tak to už věděl každý,“ vysvětlují.

Vodka je nyní na Slovensku k dostání v obchodních řetězcích Tesco a Metro, oficiálně bude na slovenský trh uvedena až v lednu 2017, uvedení na světový trh je naplánováno na červen 2017.  

 

(Zdroj: Karloff)

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.