Český rozhlas získal grant na unikátní zpracování tématu srpen 1968

25.11.2016 09:47

 

Projekt Českého rozhlasu "Praha, Paříž a rádio" k 50. výročí událostí roku 1968 uspěl v grantovém řízení mezinárodního fondu Evropské vysílací unie. Ten se zaměřuje na inovační formáty a rozvoj rádií.

"Rozhlas plánuje zachytit historické události pomocí virtuální reality a prostorového zvuku. Na vývoji bude spolupracovat i s inovačním týmem Radio France. Podporu získaly pouze čtyři z celkově čtrnácti přihlášených evropských rádií. Další granty putují do Belgie, Slovinska a Velké Británie," vysvětluje Lucie Ryss z Rozhlasu. 

Projekt "Praha, Paříž a rádio" plánovaný na rok  2018 zprostředkuje události roku 1968 z pohledu mladého člověka v Paříži a v Praze. Výše uděleného grantu je 1 600 000 korun.

„Ambicí tohoto projektu je posluchačům, kteří zažili události roku 1968, ale i mladému publiku, atraktivní a nezvyklou formou zprostředkovat pocity a zážitky lidí během srpnové okupace a během obsazení Sorbonny. Šanci na úspěch v grantovém řízení fondu EBU na inovační projekty a rozvoj vysílání a formátů mají pouze takové projekty, které mají potenciál dlouhodobého přínosu pro evropská rádia a jsou něčím skutečně novým a převratným v oblasti rozhlasového vysílání. Je tedy obrovským úspěchem, že právě náš projekt tento grant získal,“ uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

Podobný obsah