Mediální krize v Polsku

Jak na znásilněná veřejnoprávní média? Na čase je bojkot, říká polská mediální hvězda

4.1.2016 16:18

Paulina Mlynarska je slavná polská novinářka, rozhlasová a televizní producentka a spisovatelka. Prvního ledna na svém blogu nepřímo vyzvala k bojkotu polských veřejnoprávních médií mediálními osobnostmi. A nejspíš se trefila do obecných nálad polských mediálních hvězd. Její výzvu přetiskla třeba Gazeta Wyborcza.  

 

Paulina Mlynarska (Foto: Wikipedia)

 

Na televizní obrazovce se objevila už v roce 1986, když si zahrála ve filmu Kronika wypadków miłosnych od Andrzeje Wajdy. V své blogu popisuje jak během vojenského stanného práva v Polsku se novináři, herci, scénáristé, ale i lidé na druhé straně kamery jako technici, scénografové a další dělili na ty, kdo v době vlády vojenské komunistické junty byli na obrazovce a ty, kteří ji bojkotovali. Bojkotovala tenkrát většina lidí a ukázala, že lidé okolo televize nejsou za jedno s vojenským režimem. 

"Nejbližší dny ukáží, zda je podobný bojkot možný i dnes, ale já se ze solidarity s kolegy z TVP a Polského rádia (polská veřejnoprávní média) nebudu podílet na žádném programu veřejnoprávních médií," napsala na svém blogu novinářka. 

Podobný obsah