16.02.2016, 14:33

Polská policie vtrhla do redakce proticírkevního časopisu. Jeho šéfredaktor byl zatčen

Polská policie vtrhla do redakce proticírkevního časopisu. Jeho šéfredaktor byl zatčen

Včera odpoledne vtrhli do redakce antiklerikálního týdeníku „Fakty i Mity” příslušníci polské policie. Prohledali redakci, zabavili některé dokumenty a také si zálohovali disky počítačů. Podle polského webu Wirtualnemedia.pl, který se věnuje médiím, byl také zadržen šéfredaktor Roman Kotliński. Prohledávání redakce a zajišťování dokumentů probíhalo až do večera, kdy byly vynášeny zabavené dokumenty. 

 

 

Kromě zadržení šéfredaktora byli na policii vyslechnuti také čtyři redaktoři proticírkevního týdeníku. Podle webu Wirtualnemedia.pl se šéfredaktor ještě nevrátil do redakce. Vydavatel týdeníku prohlásil, že proti jeho médiu se nevede žádné trestní řízení. 

"Jsem zděšený, co se včera stalo v redakci týdeníku "Fakty i Mity". To je bezprecedentní událost," řekl webu představitel vydavatele Adam Cioch. 

Podle webu deníku Gazeta Wyborcza se policie ani prokuratura nechtějí k incidentu vyjádřit. Redakce týdeníku prý každopádně nyní funguje normálně a pracuje na dalším čísle. 

"Fakty i Mity" začaly vycházet v roce 2000 a jejich zakladatelem a šéfredaktorem je bývalý kněz Roman Kotliński. Ve svých článcích se zaměřuje mimo jiné na zločiny páchané kněžími a kryté církví. 

 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.