10.01.2016, 13:24

Lemmy: 250.000 virtuálních kondolujících

Pohřeb krále heavy metalu, který by za tohle označení moc rád nebyl ("my hrajeme rock'n'roll!"), sledovalo online čtvrt milionu lidí.

Lemmy: 250.000 virtuálních kondolujících

Nebylo to asi poprvé v historii, kdy se nějaký pohřeb přenášel "živě", ale přes youtube si to nepamatuju. Na vzpomínkovou slavnost z Forest Lawn Memorial Cemetery v Los Angeles byli fanoušci zváni už několik dní dopředu: "Chceme, abyste byli VŠICHNI na téhle vzpomínkové bohoslužbě. Takže ať jste kdekoliv, PROSÍM buďte spolu s ostatními fanoušky Motörhead a dívejte se. Běžte do oblíbeného baru nebo klubu, ujistěte se, že mají dobré internetové připojení a připijte si s námi. Nebo prostě pozvěte kámoše a oslavte Lemmyho život doma," stálo v oficiálním prohlášení.

 

 

Jako první vystoupil Lemmyho syn Paul, který zakončil nenostalgickou vzpomínku slovy: "Rodiče si člověk sice nevybírá, ale já jsem s Lemmym vyhrál loterii." Pak už defilovali Lemmyho spoluhráči a přátelé ze všech koutů světa. Pár vzpomínajících si z toho dělalo srandu (tak by si to Lemmy přál), pár se jich rozbrečelo (pochopitelně), a zbytek prostě vzpomínal na super parťáka a muzikanta. Nejemotivnější proslov měl Dave Grohl (Foo Fighters):

 

 

A hostí přišlo spousta - Mikkey Dee (Motörhead), Matt Sorum (Guns'N'Roses), Slash (Slash's Snakepit, Guns'N'Roses), Mike Inez (Slash's Snakepit), Scott Ian (Anthrax), Rob Halford (Judas Priest), Robert Trujillo (Metallica), Lars Ulrich (Metallica).

 

 

Další část vzpomínání se odehrávala v Lemmyho oblíbeném baru Rainbow Grill & Bar, a zcela jistě ve všech putykách a barech po celém světě. Safe journey, Lemmy.

 

 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.