08.01.2016, 10:17

Radio Wave oslaví 13. ledna deset let od startu vysílání

Radio Wave oslaví 13. ledna deset let od startu vysílání

Digitální stanice Českého rozhlasu (ČRo) Radio Wave oslaví 13. ledna desáté výročí startu vysílání. Posluchači se mohou těšit na výběr největších hitů, nejúspěšnějších příspěvků a také narozeninovou party, která se uskuteční 16. ledna v pražském klubu MeetFactory.

Český rozhlas spustil novou stanici určenou zejména mladým posluchačům 13. ledna 2006 ve 13:13 ve vinohradském studiu. "Spuštěním stanice Radio Wave odčinil Český rozhlas dluh vůči mladé generaci, pro kterou do té doby v rozhlasovém éteru neexistovalo kvalitní vysílání. Naším cílem je, aby stanice nadále byla vývojovou laboratoří propojující audiovizuální obsahy s on-line prostředím a sociálními sítěmi a vytvářející obsahy i pro některé další stanice," uvedl náměstek pro program a vysílání René Zavoral.

 

 

Radio Wave je stanice zaměřená na hudbu, životní styl, trendy, kulturu, nové technologie a občanské aktivity. Stanici si mohou lidé naladit v digitálním vysílání a na internetu. Od února 2015 vysílá také od 19:00 do 20:00 na FM na stanici Českého rozhlasu Vltava.

"Značkou Deset let Radia Wave spojíme v průběhu roku i další připravované akce. Za nejvýraznější považuji otevření nového proskleného vysílacího studia na Vinohradské ulici, které plánujeme na 11. dubna,“ sdělila šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

Stanice Radio Wave začala původně vysílat na vlnách FM z vysílače Cukrák. Rada ČRo ale posléze dospěla k názoru, že Radio Wave nemůže podle jejího výkladu zákona vysílat analogově a tehdejší šéf ČRo Václav Kasík nakonec kvůli přístupu rady nechal Radio Wave i přes protesty části veřejnosti v analogu vypnout.

Kromě sporů kolem analogového vysílání Radia Wave se rozhlasová rada ocitla v centru pozornosti v roce 2008 kvůli tomu, že na základě nepřesného překladu písně Swastika Eyes od britské levicově orientované kapely Primal Scream, vytvořeného jejím expertem Radkem Voglem, několik členů rady obvinilo Radio Wave z propagace fašismu. Podle odborníků přitom píseň naopak na nebezpečí fašismu poukazuje. Rada později uznala, že ji Voglův překlad uvedl v omyl, a ukončila s ním spolupráci.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.