10.02.2016, 00:14

Hlídací pes odkládá papírovou verzi. Časopis bude nejdřív na podzim

Hlídací pes odkládá papírovou verzi. Časopis bude nejdřív na podzim

Původně se papírová verze webu Hlidacipes.org měla objevit na stáncích už v březnu. „Přehodnotili jsme ale plány a vypadá to, že měsíčník přijde nejdřív na podzim. Chceme mít jistotu, že kvůli práci na papírové verzi neutrpí kvalita webu. Proto si nakonec ještě chvíli počkáme,“ potvrdil změnu v rozhovoru pro MediaHub.cz zakladatel projektu Hlidacipes.org Ondřej Neumann. Změna termínu prý nesouvisí s rychlým odchodem Petra Holuba, který se v Hlídacím psovi moc dlouho neohřál a rychle se vrátil do Echa24, ale spíš obecně s nedostatkem pracovních sil a energie. Pro web nyní pracují pouze čtyři lidé a pak už jen externisté, z nichž mnozí poskytují své články zadarmo.

 

 

Zakladatel Hlídacího psa každopádně doufá, že se nakonec papírová verze objeví. „My v tom vidíme cestu ke zvýšení relevance tvořeného obsahu, rozšíření okruhu čtenářů i možný další zdroj příjmů,“ vysvětluje Neumann. Peníze na časopis chce mimo jiné získat prostřednictvím crowdfundingu, tedy od samotných čtenářů.

Dalším zdrojem by měla být inzerce (ta v internetové verzi Hlídacího psa není). „Inzerci ale nebudeme brát jako zdroj zisku, ale jako součást podpory kvalitní nezávislé novinařiny. Všechny zisky pak musí jít na podporu našeho základního záměru. Ne například do aut pro redaktory,“ říká Ondřej Neumann.

 

Velký rozhovor s Ondřejem Neumannem, v němž se otevřeně bavíme nejen o projektu Hlídací pes, ale i o webech, které vznikly jako reakce na tzv. oligarchizaci médií a o novém mediálním prostředí, zveřejníme v pátek. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.