04.01.2016, 16:18

Jak na znásilněná veřejnoprávní média? Na čase je bojkot, říká polská mediální hvězda

Jak na znásilněná veřejnoprávní média? Na čase je bojkot, říká polská mediální hvězda

Paulina Mlynarska je slavná polská novinářka, rozhlasová a televizní producentka a spisovatelka. Prvního ledna na svém blogu nepřímo vyzvala k bojkotu polských veřejnoprávních médií mediálními osobnostmi. A nejspíš se trefila do obecných nálad polských mediálních hvězd. Její výzvu přetiskla třeba Gazeta Wyborcza.  

 

Paulina Mlynarska (Foto: Wikipedia)

 

Na televizní obrazovce se objevila už v roce 1986, když si zahrála ve filmu Kronika wypadków miłosnych od Andrzeje Wajdy. V své blogu popisuje jak během vojenského stanného práva v Polsku se novináři, herci, scénáristé, ale i lidé na druhé straně kamery jako technici, scénografové a další dělili na ty, kdo v době vlády vojenské komunistické junty byli na obrazovce a ty, kteří ji bojkotovali. Bojkotovala tenkrát většina lidí a ukázala, že lidé okolo televize nejsou za jedno s vojenským režimem. 

"Nejbližší dny ukáží, zda je podobný bojkot možný i dnes, ale já se ze solidarity s kolegy z TVP a Polského rádia (polská veřejnoprávní média) nebudu podílet na žádném programu veřejnoprávních médií," napsala na svém blogu novinářka. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.