10.02.2016, 13:35

Spekulace z trhu: Číňané tlačí na Soukupa. Chtějí buď vše nebo zruší obchod

Spekulace z trhu: Číňané tlačí na Soukupa. Chtějí buď vše nebo zruší obchod

Odchod Marcely Hrdé z čela televizní skupiny Barrandov a její přechod do čínské CEFC spustil sérií pochybností týkajících se investice CEFC v impériu Jaromíra Soukupa.

Ze tří nezávislých zdrojů získal MediaHub.cz informace o tom, že vztahy mezi Jaromírem Soukupem, hlavním majitelem vydavatelství Empresa Media a také televizní skupiny Barrandov, a jeho činským investorem se ocitly na bodě mrazu. Symbolem by se mohl stát právě zmíněný odchod. Marcela Hrdá dala Soukupovi výpověď 22. 1. a odešla do CEFC. V tiskové zprávě o odchodu, kterou vypustili z Barrandova do světa, ale o jejím odchodu do CEFC nebylo ani slovo. Informace se objevila až pak, když ji čínská investiční skupina poslala do ČTK. Důvodem jsou údajně napjaté vztahy, které nyní panují mezi China Energy Company Limited a Jaromírem Soukupem. Hrdá tak ve sporu v podstatě měla přestoupit ze Soukupovy strany na čínský břeh.

V čem údajný spor spočívá? Číňané prý nejsou spokojení s přístupem Jaromíra Soukupa k celému obchodu a řízení firem Médea Group a Empresa Media. Na stole údajně dokonce leží varianta, že buď z obchodu úplně sejde, nebo jim Jaromír Soukup prodá všechny své aktivity kompletně a z firem fyzicky odejde.

Včera o spekulacích informoval web Lidovky.cz. Podle jeho informací se projekt „Médea“ předevčírem řešil přímo na Hradě. Důležitého jednání se měl účastnit Zemanův klíčový muž Martin Nejedlý, zástupce CEFC pro Evropu, Jaroslav Tvrdík a mediální magnát a majitel Médey Jaromír Soukup. Tomu, že se klíčové jednání vedlo na Pražském hradě, se nelze divit. Prezident Miloš Zeman a jemu blízcí podnikatelé v čele s Nejedlým představovali důležitý prvek pro česko-čínské obchodní vztahy.

„Jsou to jenom spekulace. Obchod běží, podle předem domluvených postupů a žádný významný vývoj nebo změny nejsou v tuhle chvíli na pořadu dne,“ vzkázal MediaHubu minulý týden Jaroslav Tvrdík, který u nás čínského investora zastupuje a který si vzal k sobě Marcelu Hrdou poté, co dala na TV Barrandov výpověď.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.