12.02.2016, 00:58

Sedm statečných: politicky korektní sestava nového Top Gearu

Proti nové sestavě nemůže nikdo nic říct. A právě proto už Top Gear nebude Top Gearem tak, jak jsme ho znali.

Sedm statečných: politicky korektní sestava nového Top Gearu

Tak nám oznámili novou sestavu Top Gearu. Jedna z nejočekávanějších mediálních televizních aktivit se pomalu ale jistě zhmotňuje. Až tedy v neděli 8. května proběhne na obrazovkách BBC první nový díl, bude už to něco zcela jiného než na co jsou fanoušci tohoto motoristického fenoménu zvyklí. Moderátoři nebudou 3, bude jich 7. A promění se hlavně feeling celého magazínu. Heslem dneška je politická korektnost.

 

 

"V Top Gearu, jaký milují miliony lidí po celém světě, se dělala velmi ostrá legrace ze zrzavých lidí, autobusáků, biomatek, Arabů, Mexičanů, starých lidí, tlustých lidí, Američanů, řidičů náklaďáků, homosexuálů, věřících, velmi mladých lidí, žen - řidiček, žen obecně a feministek," píše server expres.cz. A kdože jsou tedy noví moderátoři Top Gearu?

 Chris Evans. Zrzek, populární britský rozhlasák. Matt LeBlanc. Dnes již přežitá americká celebrita. Stig. Stormtrooper, nikdo neví, co se v něm skrývá. Sabine Schmitzová. Specialistka na Nürburgring, bývalý moderátor Jeremy Clarkson ji zbožňoval. Eddie Jordan. Stařec, bývalý vlastník stáje F1 jménem (překvapivě) Jordan. Rory Reid. Motoristický novinář, nikdo ho nezná, účast vyhrál ve veřejném konkurzu. Chris Harris. Motoristický novinář, YouTuber s 330,000 odběrateli. Další obdivná fakta si můžete přečíst na článku idnes.cz.

 


Chris Evans byl častým hostem pořadu a když se nedostávalo aut, zapůjčil kolikrát svoje modely na natáčení. Jenže Chris Evans je pán, který neudělá vtip, aniž by se před ním a po něm omluvil.


 

BBC se evidentně snažila vyhovět všem. Jeremy Clarkson a jeho boys totiž neznali žádnou míru - nic jim nebylo svaté a hlavně byl jejich pořad etalonem "úzkoprsé politické korektnosti". A to právě skončilo. Top Gear totiž "mění koncept na politicky korektní show, kdy si „na ty tři idioty“ nebude stěžovat nikdo, kdo může spolupracovat se stanicí a jenž se pak cítí dotčen." O tom, že to je dobře zvolený koncept, svědčí i reakce na Twitteru:

 

 

 

 


Good luck, nový týme. Laťka je nastavena extrémně vysoko. Tak ať se z vás nestanou "Děti z Bullerbynu". Po Bratrstvu kočičí pracky by to byla nepříjemná změna.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.