04.01.2017, 15:46

Na iDNES.cz se vrací seriál Lidé Česka, pokračování se dočká i 100 pohledů na Česko

Na iDNES.cz se vrací seriál Lidé Česka, pokračování se dočká i 100 pohledů na Česko

"Každý má co říci. Tak znělo motto projektu Lidé Česka, který na iDNES.cz přinesl v předloňském roce šedesátku rozhovorů s mediálně neznámými, ale zajímavými lidmi. Těch však v tuzemsku žije mnohem více a je škoda je nepředstavit. Proto se redakce rozhodla seriál, který v roce 2015 vyvolal velký čtenářský ohlas, obnovit," uvedla v dnešní tiskové zprávě Silvie Škábová z MAFRY. 

Už od tohoto týdne tak vyjde každou středu na iDNES.cz další interview s Čechem či Češkou, kteří mají zajímavé povolání, koníčka nebo patří do svérázné subkultury. Každý text doprovodí snímky fotoreportérů MF DNES, mnohé z rozhovorů navíc nabídnou také video medailonek zpovídaného.

 

 

„Novinkou budou Místa. Každý totiž odněkud je, někde se narodí, někde je doma. Říká se, že ta nejdůležitější místa v mysli a srdci člověka mohou být maximálně dvě. Jaká jsou ta vaše? Na to se ptáme našich hostů v doplňkovém boxu každého z dílů projektu,“ říká editor projektu Jan Nevyhoštěný.

Portál iDNES.cz zároveň v letošním roce pokračuje v dalším úspěšném seriálu. Loni v rámci cyklu 100 pohledů na Česko redakce představila dosud nepublikované, případně málo známé pohledy z českých zemí. Letos v tom bude pokračovat.

„Rozšířili jsme ale oblast, kde historické fotografie vznikly, na celou Evropu. Padesát záběrů tedy bude evropských a padesát českých. V dnešním rychlém světě není na škodu si připomínat minulost. Dobu, která evokuje poklidnější životní tempo. Ráda sleduji, jak se místa v čase mění, proto se těším na další fotografie,“ dodává Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDNES.cz.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.