27.12.2016, 12:13

Silvestrovské vysílání ČRo přinese Natálii Portman, Zdeňka Svěráka či Lukáše Krpálka

Silvestrovské vysílání ČRo přinese Natálii Portman, Zdeňka Svěráka či Lukáše Krpálka

Vysílání stanic Českého rozhlasu na závěr roku bude plné zábavných pořadů, speciálních vydání a rozhovorů se zajímavými osobnostmi.

Vysílání Radiožurnálu třeba nabídne řadu rozhovorů se speciálními hosty. "Na Silvestra je pro posluchače připraveno povídání s Radkem Kašpárkem, který letos v březnu získal prestižní michelinskou hvězdu a Odpolední Silvestrovský Host Radiožurnálu přinese rozhovor s americkou herečkou Natalií Portman. V nedělním vysílání posluchači uslyší Novoroční výběr z Víkendových Hostů Radiožurnálu, které v průběhu roku 2016 zpovídala moderátorka Patricie Strouhalová. Vrcholit budou koncem roku hned dva mimořádné seriály – Vzpomínky na olympijské hry v Riu a Očekávané události roku 2017. Slavnostní přípitek si mohou posluchači užít společně se Zdeňkem Svěrákem a Lukášem Krpálkem," uvedla Lucie Ryss z Českého rozhlasu. 

„Čekání na Nový rok s Českým rozhlasem Dvojka se ponese v humorném duchu. Pro posluchače jsme připravili vysílání plné veselého vyprávění a historek známých osobností nebo rozhlasovou estrádu s hvězdným obsazením. Chybět nebude ani řada zajímavých informací v populárně vědeckém magazínu Meteor a z jiné perspektivy se podíváme také na vyšetřování zločinu,“ uvedl šéfredaktor Dvojky Martin Groman.

V Silvestrovském stříbření se podělí o veselé historky Bára Hrzánová a herci příbramského divadla, následně pozve Dvojka posluchače na pořad Hodinový debakl. "Do thrilleru o nástrahách silvestrovské noci číhajících nejen na hodinového manžela si režisér Ivan Holeček vybral opravdu hvězdné obsazení - Oldřicha Kaisera, Jiřího Lábuse, Pavla Baťka, Janu Strykovou a další. V Zachráněném Silvestru, rozhlasové estrádě, do níž možná přijde i kouzelník, se mohou posluchači těšit na celou plejádu známých jmen. Přijdou Otakar Brousek, Oldřich Kaiser, Taťjana Medvecká, Valérie Zawadská, Ivana Andrlová, Oldřich Vízner a další. Na dobré víno a kus řeči pozve Dvojka své posluchače před půlnocí do Sklípku za Václavem Postráneckým a Jožkou Šmukařem," přibližuje Ryss. 

Vltava připravila program s názvem Proměny amerického snu, kterým uzavře celoroční vysílání věnované americké kultuře. Do posledního dne roku vstoupí speciálním vydáním pořadu Víkendová příloha, jehož dominantou bude portrét básníka Allena Ginsberga připravený Josefem Rauvolfem. Hlavní silvestrovský program, který začíná ve 12 hodin, otevře pořad Chyťte se nebe! o „americkém snu pod českou peřinou“ v podání Jana Skácela, Josefa Škvoreckého a Ivana Vyskočila. Odpolední vysílání vyvrcholí krutým snem o budoucnosti podle spisovatele Raye Bradburyho v jeho Fénixově kronice.

"Hlavním pořadem večerní části amerického silvestrovského dne bude opereta Johna Philipa Sousy El Capitan z roku 1896. Po půlnoci přednese svůj horoskop na rok 2017 vltavský astrolog Vítězslav Čížek a podstatnou část novoroční noci stráví posluchači v americkém snu podle Andyho Warhola. Celé silvestrovské vysílání na Vltavě prostupuje seriál Dějiny jazzu v 10 minutách, jehož motto zní „na počátku byl rytmus!“," uzavírá Lucie Ryss. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.