01.12.2016, 19:53

Křišťálová Lupa 2016: Ocenění pro Mapy.cz, Zonky, Jirku Krále i Ministerstvo kultury za originální twitterový účet

Křišťálová Lupa 2016: Ocenění pro Mapy.cz, Zonky, Jirku Krále i Ministerstvo kultury za originální twitterový účet

Předávání cen českého internetu Křišťálová Lupa se letos neslo v mafiánském duchu. Důvodem je upozornění na cenzuru internetu, která podle organizátorů přituhuje. Celkový počet hlasů ve všech kategorích byl přes 320 tisíc. 

V kategorii Nástroje a služby získaly Křišťálovou Lupu Mapy.cz. Nominováni v této kategorii byli třeba ČSFD.cz, Úschovna.cz či Databazeknih.cz.

V kategorii Marketingová inspirace získala první místo "1. liga ePojisteni.cz", tedy událost, kdy internetový projekt vstoupil do tak významného sponzoringu jako se stalo nyní u nejvyšší fotbalové ligy.

 

 

V kategorii Internetové obchodování putovala Křišťálová Lupa k Heuréce. Heureka.cz je nákupní rádce a jeden ze dvou největších cenových srovnávačů. Na dalších místech skončili Alza.cz a Slevomat.cz. 

Vítězem v E-commerce inspirace je projekt Zonky. Cenu převzala jeho šéfka Lucie Tvarůžková

 

 

V kategorii Globální projekty českých tvůrců uspěl Avast.com. 

Držitelem Křišťálové Lupy v sekci "One wo(man) show" je Jiří Král. Nominováni byli třeba Databazeknih.cz, Ještě větší kritik, než jsme doufali či Martin Malý.

 

 

Křišťálovou Lupu v souboji zájmových webů si odneslo Živě.cz. Na druhém místě skončil Technet.cz, na třetím pak Edna.cz

Ostře sledovaná kategorie Zpravodajství dopadla vítězně pro DVTV. iDnes.cz tak po deseti ročnících nevyhrál, ale skončil na na druhém místě. Třetí pak byly Novinky.cz. "Gratulujeme DVTV k vítězství a přejeme, mu, aby cenu stejně jako iDNES.cz ještě alespoň devětkrát obhájil. Pro nás je stále nejdůležitější plnoformátové zpravodajství. Budeme i nadále vydávat na 300 článků denně, rozvíjet magazíny i video obsah,“ uvedla dnes šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová.

Křišťálová Lupa za Obsahovou inspiraci putuje na Ministerstvo kultury za originální spravování svého twitterového účtu. Druhé místo získal web HlídacíPes.org a MladýPodnikatel.cz.

 

 

V kategorii Veřejně prospěšná služba zvítězil projekt Hlídač smluv. Inspirací roku se stal projekt LidskáSíla.cz. Cenu popularity obdrželo DVTV. 

Zvláštní cenu webu Lupa.cz obdrželi Benedikt Kotmel, Michal Kubáň a Jakub Mráček za podporu otevřených dat. 

Anticenu v rámci Křišťálové Lupy získala "Cenzura internetu v hazardním zákoně". Zlomenou Lupu si převzal náměstek ministra financí Ondřej Závodský. Zdůraznil, že zákon, za který je ministerstvo kritizováno, je prospěšný pro společnost a blokace hazardu na internetu je důležitou součástí tohoto zákona. 

Osobností roku českého internetu byli vyhlášeni Eduard Kučera a Pavel Baudiš z Avastu. Projektem roku se stal "Avast a koupě AVG". 

 

Předávání cen českého internetu Křišťálová Lupa 2016 jsme sledovali online

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.