11.01.2017, 08:50

Facebook zaměstnal bývalou reportérku CNN. Povede tým odhalující fake news

Facebook zaměstnal bývalou reportérku CNN. Povede tým odhalující fake news

V rámci svého boje se zprávami z pochybných zdrojů najal Facebook do svého týmu zkušenou novinářku. Bývalá zaměstnankyně amerických televizních stanic CNN a NBC povede nový tým který bude mít za úkol články z dezinformačních webů rozeznávat, informuje o tom web Mashable.

Campbell Brown je zkušená reportérka, která pracovala jak pro CNN, tak NBC, kde měla na starosti právě politický obsah. V roce 2008 pokrývala pro CNN volební zpravodajství. Brownová bude mít na starosti nejen spolupráci s mediálními organizacemi, ale v oblasti zpráv také komunikaci s veřejností. Tým naopak nebude mít žádný přímý editorský vliv na to, jaké texty na Facebookových zdech budou objevovat.

O nedostatcích funkce Facebook News se začalo více mluvit po amerických prezidentských volbách. Facebook totiž vybrané zprávy svým uživatelům ukazuje na základě jejich osobního vkusu. Pokud je tedy někdo konspiračně založený, uzavře jej Facebook do bubliny, které zobrazuje jen články utvrzující jeho názor. Proto se nyní sociální síť Marka Zuckerberga snaží pracovat na systému, který by zprávy z nedůvěryhodných webů adekvátně označil a tím na ně také upozornil.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.