25.11.2016, 09:47

Český rozhlas získal grant na unikátní zpracování tématu srpen 1968

Český rozhlas získal grant na unikátní zpracování tématu srpen 1968

 

Projekt Českého rozhlasu "Praha, Paříž a rádio" k 50. výročí událostí roku 1968 uspěl v grantovém řízení mezinárodního fondu Evropské vysílací unie. Ten se zaměřuje na inovační formáty a rozvoj rádií.

"Rozhlas plánuje zachytit historické události pomocí virtuální reality a prostorového zvuku. Na vývoji bude spolupracovat i s inovačním týmem Radio France. Podporu získaly pouze čtyři z celkově čtrnácti přihlášených evropských rádií. Další granty putují do Belgie, Slovinska a Velké Británie," vysvětluje Lucie Ryss z Rozhlasu. 

Projekt "Praha, Paříž a rádio" plánovaný na rok  2018 zprostředkuje události roku 1968 z pohledu mladého člověka v Paříži a v Praze. Výše uděleného grantu je 1 600 000 korun.

„Ambicí tohoto projektu je posluchačům, kteří zažili události roku 1968, ale i mladému publiku, atraktivní a nezvyklou formou zprostředkovat pocity a zážitky lidí během srpnové okupace a během obsazení Sorbonny. Šanci na úspěch v grantovém řízení fondu EBU na inovační projekty a rozvoj vysílání a formátů mají pouze takové projekty, které mají potenciál dlouhodobého přínosu pro evropská rádia a jsou něčím skutečně novým a převratným v oblasti rozhlasového vysílání. Je tedy obrovským úspěchem, že právě náš projekt tento grant získal,“ uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.