11.01.2017, 13:22

Objektiv dostane k výročí 30 let na obrazovce celoroční speciál

Objektiv dostane k výročí 30 let na obrazovce celoroční speciál

Objektiv se na obrazovce objevuje nepřetržitě již třicet let. Ke svému dnešnímu výročí dostane na ČT24 celoroční speciál, který poodhalí vznik jednotlivých reportáží a zapojí i videa diváků.

Objektiv se poprvé objevil na obrazovce Československé televize v neděli 11. 1. 1987 dopoledne. Tři jedničky v datu jeho vzniku symbolizují i tři prvenství – je prvním pravidelným cestovatelským magazínem v českých televizích, je nejstarším pořadem svého druhu s nepřerušenou tradicí a v neposlední řadě i první televizní relací v Česku, která začala pravidelně využívat virtuálního studia a 3D technologií," říká mluvčí ČT Alžběta Plívová. Pořad se podle ní mnohokrát ocitl na křižovatce, například v roce 1989, kdy se na obrazovku začali vracet ti, kteří ji po roce 1968 nedobrovolně opustili. Novou moderátorkou Objektivu se tehdy stala Kamila Moučková. „Už mi bylo přes šedesát a najednou jsem po jednadvaceti letech seděla ve studiu a mohla svobodně mluvit, to bylo neuvěřitelné. Pořad Objektiv jsem dělala moc ráda i proto, že miluji poznávání, a i když mi za dva roky bude devadesát let, stále ráda cestuji,“ popisuje Kamila Moučková.

 

 

Dalším zlomovým okamžikem pak byl rok 1994, kdy začaly vznikat nové cestovatelské magazíny i v dalších televizích a Objektiv musel najít svůj nový profil. Tehdy byl jeho moderátorem a dramaturgem Jiří Vondráček. „Vsadili jsme i na to, že v každé, i v té nejvzdálenější, zemi objevíte něco, co je spojené s Českou republikou. Což nás i diváky bavilo. Byla to zajímavá doba,“ říká Jiří Vondráček a doplňuje: „Díky Objektivu jsem zažil například při natáčení v zahraničí první použití platební karty, kterou mělo u nás tehdy jen pár lidí.“

 

 

"Objektivu se daří být aktuálním formátem i dnes. Každou neděli jej v průměru sleduje 600 tisíc lidí," upozorňuje Plívová. Na zpravodajském kanálu České televize se také už od této neděle začne objevovat celoroční speciál Objektiv ČT24. „V každém díle dostane prostor jeden z cestovatelů a spolupracovníků Objektivu. Přiblížíme natáčení v terénu a jeho úskalí, ale nebudeme se bavit jen o již odvysílaných reportážích. Spojíme se například i s těmi, kteří v zahraničí pro Objektiv právě něco připravují,“ prozrazuje obsah nového formátu jeho moderátorka a dramaturgyně Vendula Krejčová.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.