08.01.2017, 14:17

Týden v médiích: Čísla nelžou, ale co Reflex? Černoši na sněhu a mnohem více sněhu. A porce bílé navíc

Týden v médiích: Čísla nelžou, ale co Reflex? Černoši na sněhu a mnohem více sněhu. A porce bílé navíc

Naši malou republiku sevřely kruté mrazy a zasypal bílý sníh. Jeden by si myslel, že něco takového alespoň na chvíli ovládne média a sociální sítě a budeme mít trochu klidu od uprchlíků, Romů, černochů a Miloše Zemana. Že lidé půjdou radši sáňkovat a stavět sněhuláky (vždyť jsou všichni tak krásně bílí a mají i takové krásné české červené nosy). Opak je ale pravdou. V médiích to vře. Českou kulturu je totiž třeba bránit za jakéhokoliv počasí! 

Krásným příkladem takovéto obrany slušných Čechů je i titulní strana posledního vydání časopisu Reflex, v jehož redakci si zjevně již nadobro připustili, že je masivní nárůst pochybných elektronických prodejů nespasí. A tak je potřeba co nejvíc burcovat a panikařit už tak zblblý národ, aby zastavili strmý propad pultových prodejů svého plátku. Děs budící titulní strana zobrazuje tři ženy zahalené v burkách symbolizující postupně roky 2013, 2015 a 2017. Palcový titulek hlásá: " VRAŽDA EVROPY, Čísla nelžou, politická elita kontinentu ano". Čísla nelžou - to je možná pravda, ale je zcela zásadní, jak se s čísly pracuje - a statistika na titulní straně zcela záměrně vynechává rok 2014 i odhad za rok 2016. Podle všech dostupných informací se migrační vlna zpomaluje, ale největší zahalená žena znázorňující rok 2017 jakožto černý bubák v budoucnosti se rozhodně lépe prodává. Posuďte sami.  

 

 

A to přitom uvnitř můžete najít takovouhle optimistickou tabulku...

 

Dá rozum, že by si takovýto časopis nikdo nekoupil. 

(Fotomontáž: MediaHub, Bohumil Vrána) 

 

Sněhem zasypané Česko nenechala chladným ani kauza černocha na letáku Lidlu. Není potřeba se bránit jen proti aktuální vlně uprchlíků, velkým problémem jsou i přistěhovalci ze Senegalu, kteří mají tu drzost a živí se modelingem v Německu, odkud se jejich fotografie nekontrolovaně jako rakovina šíří i k nám. Nejlepší shrnutí kauzy neposkytl nikdo jiný než nejvtipnější muž roku 2016 Adolf Hitler. Díky, Dolfi! 

 

 

Když už jsme u těch zavádějících informací a černochů - od Expresu to schytal nebohý dosluhující prezident Spojených států Barack Obama. 

 

Ano. Čísla nelžou. Zásadní je však jejich interpretace. Nehledě na to, že srovnávat světové války se současnou situací je nemožné samo o sobě. Je pravdou, že Obama byl ve válce celých 8 let své vlády (některé válečné konflikty USA, ale trvaly déle např.: válka ve Vietnamu (1955-1975), válka v Afghánistánu (2001- do současnosti). Za vlády Baracka Obamy  nevstoupily Spojené státy do žádného nového válečného konfliktu, v roce 2011 byla stažena vojska z Iráku (válečný konflikt trval od roku 2003). V současnosti jediný válečný konflikt USA je válka v Afghánistánu, která probíhá od roku 2001. Určení konce války ovšem mnohdy bývá problematické (obzvlášť u konfliktů v současnosti či nedávné minulosti), proto si pro srovnání ukažme další statistiku. Ve válce v Iráku padlo 4 497 amerických vojáků, v Afghánistánu zatím 2 356, ve válce ve ve Vietnamu 58 209 vojáků. Obama jakožto válečný prezident nemůže nikdy obstát. Zavádějících informací ve článku je ovšem více. Úspěšný byznysman Donald Trump se o to jistě postará. 

   

Pokud jste si doposud nevšimli, ústředním tématem tohoto komentáře je sníh. Kokosy na sněhu už jste viděli, nastal čas na oblíbenou koksičku. 

 

 

 

 

My už z toho všeho sněžíme taky, takže si pustíme ještě tématickou písničku. Tu by mohli nespokojeným zákazníkům pouštět i v Lidlu. Proti ní nemůže mít námitek ani největší fanda Ortelu. 

 

Vymyká se to zkrátka kontrole, přátelé, v hlavním stanu VLM to dobře vědí. Tak pozor! 

 

 

 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.