04.01.2017, 09:42

Top 10 článků z alternativní mediální scény: Nejzábavnější čtení z alternativní žurnalistiky na českém webu v prosinci

Top 10 článků z alternativní mediální scény: Nejzábavnější čtení z alternativní žurnalistiky na českém webu v prosinci

Alternativní média přináší alternativní informace i realitu, hlavně však alternativní žurnalistiku. Přinášíme přehled toho nejzábavnějšího, co alternativní mediální scéna přinesla v prosinci. Pohodlně se usaďte, vezměte hlavu do dlaní a bavte se. 

 

A začneme pěkně zostra. Parlamentní listy a jejich přidružené weby mají takovou zásadu - titulek musí být uřvaný, štvavý a hlavně nekorespondovat s textem (natož realitou). Autoři článků z hnízda Parlamentních listů tuto zásadu uplatňují často a rádi. Například tento text pojednává o sbírce na rodinu řidiče kamionu, kterého zabil berlínský atentátník. A jak to dostala "Merkelová pěkně sežrat"? Přeci v (převážně anonymní) diskusi na internetu. To je teda věc. To se z toho německá kancléřka nejspíš zblázní. A ta odvaha, chápete to? Napsat o někom něco ostrého do diskuse na internetu, panečku, to se dneska nevidí. Pojďme světu ukázat, jak se Poláci nebojí! A ta Luftwaffe? No, ta je jenom v titulku. Prostě žurnalistika jak z The Washington Post. 

1. Merkelová to dostala pěkně sežrat. Poláci se toho tedy nebojí! Snad nepošle kancléřka na Varšavu Luftwaffe

 

 

Číslo dvě to je taky radost pohledět. V titulku se dozvíme, že se Bílý dům omluvil Islámskému státu. No, neomluvil se. Dokonce to píší i v textu. Ale prostě alternativní žurnalistika si žádá své. 

2. BÍLÝ DŮM SE OMLUVIL ISLÁMSKÉMU STÁTU ZA KOMENTÁŘE NADCHÁZEJÍCÍHO PREZIDENTA TRUMPA

 

Další článek, který nás zaujal, je už vypečený úplně celý. Jednoznačně největší pozornosti se od konspirativců dočkal prosincový útok na vánoční trhy v Berlíně. Samozvané alternativní weby rozjely takovou masáž, že se z toho soudnému člověku až dělalo nevolno. Nehledě na oběti, mezi kterými byla i česká občanka, vydával náš oblíbený blog orgo-net jeden nechutný článek za druhým, který popíral veškerou lidskost i logiku. Všechno totiž byli jen herci, kamion na místo činu zacouval a ten stromek do čelního okna jen naaranžovali. 

3. Další důkaz, že kamión trhem vůbec neprojel

 

Tohle vlastně ani není článek, je to ale tak vtipné, že to do našeho žebříčku určitě patří. Alexandrovci totiž nezahynuli, jsou v Ústí na Labem, kde se je čeští satanisté chystají obětovat při jednom ze svých rituálů. Tak snad se tato zpráva dostane k vůdci Putinovi a svou zpívající mašinerii zachrání. 

4. PRO PANA PREZIDENTA V.V.PUTINA: ALEXANDROVCI STÁLE ŽIJÍ, NEHAVAROVALI! ÚNOS JEJICH LETADLA MAJÍ NA SVĚDOMÍ ČEŠTÍ ZEDNOSATANISTI, LETADLO MÁ PŘISTÁT NA LETIŠTI V ÚSTÍ NAD LABEM, CHTĚJÍ JE DNES OBĚTOVAT NA ČERNÉ SATANISTICKÉ MŠI!

 

Europoslanec Pavel Svoboda se dostal do facebookové diskuze s farářem Janem Sládkem, který se ho dotazoval na jednání syrského prezidenta Bašára Asada. Svoboda kultivovaně sdělil svůj názor, ve kterém Asada označil za strůjce genocidy vlastního národa - pro web Euportal krásný materiál.  Protože celou stranu a europoslance zvláště označil za sympatizanty ISIS. Projevuje se nám tu i další nádherný rys alternativní žurnalistiky - dělat ukřičené titulky z diskusí na Facebooku  .

5. Lidovec Pavel Svoboda: Islámský stát je lepší než Bašár Asad. Muslimové jsou naši bližní

 

 

Česko čelí záplavě dezinformací, to je holý fakt. A alternativní média děsí, že by mohla přijít o peníze z inzerce. Protože oni to sice dělají pro Pravdu (rozhodně ne Lásku), ale každá kačka dobrá. Není tedy lepší obrany, než útok. Aeronet, tedy web, o kterém víme jen to, že se o správu jeho bankovních účtů stará dělník z Havířova, začal proti přípravě údajné cenzury srdnatě bojovat.

6. V Česku se schyluje k celoplošné cenzuře informací v horizontu 3 let! Známe podrobnosti! The Guardian cituje AE News a Jandu z Evropských hodnot. Kdo nám bude „vysvětlovat“ pravdu?

 

Představte si, že hoši z alternativních médií jsou schopni odhalit připravované falešné útoky velmocí. No není to úžasné? Teda, nic se nestalo, ale to se určitě nějak vysvětlí. Ale válka se blíží, váleční štváči totiž nikdy nespí. Buďte připraveni!

7. Falešný útok na počítačové sítě v USA je dokonale připraven již na tento víkend

 

Konspirační teoretikové dlouho tvrdili, že tibetský duchovní vůdce Dalajlama je agent CIA. Nemá rád Čínu, které vládne totalitní režim, a ty mají alternativní weby vesměs v lásce. Takže to dává smysl. Až minulý měsíc se ale v českém mediálním prostoru objevila informace o únicích, které spolupráci Tibeťanů s americkou CIA potvrzují. Co na tom, že americká rozvědka posílala vzpurným Tibeťanům pomoc před 50 lety, kdy byl současný Dalajláma ještě chlapec. Například server lajkit se dokonce odvolává na deník Los Angeles Times, což zprávě dodává na důvěryhodnosti. Škoda jen, že LA Times se zprávou přišel už v roce 1998, takže se zase o takovou pecku nekoná. Lajkit navíc tento dvacet let starý článek překroutil v polemiku o tom, že pokud je i další konspirační teorie pravdivá, jsou vlastně pravdivé úplně všechny.  

8. Další konspirační teorie potvrzena. Dalajláma je majetek CIA

 

 

Protiproud, to je sázka na jistotu. Jistotu šílených konspirací a sáhodlouhých ukřičených titulků. 

9. 10 podivných katastrof: Postihly USA vždy poté, když nechaly na holičkách Izrael. Koleduje si Obama o další? Má to být součást jeho zběsilého odkazu? Počká osud na Trumpa, nebo udeří?

 

A na závěr seznam. Sdílejte, sdílejte, sdílejte! Kam všude sahají chapadla americké chobotnice? 

10. Děsivá pravda o amerických institucích v ČR. Na tohle se posaďte. Nevhodné pro osoby s vyšším tlakem

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.