13.11.2016, 09:25

Týden v médiích: Proč ČT cenzuruje pravdu o placaté Zemi?

Týden v médiích: Proč ČT cenzuruje pravdu o placaté Zemi?

Veřejnoprávní média jsou někdy skutečně k smíchu. Naposled pobavil Český rozhlas, který před americkými volbami vysílal diskusi, do které pozval hosty z opravdu hodně širokého názorového spektra - Iva Pekárková, spisovatelka a bývalá newyorská taxikářka, Lenka Zlámalová, analytička serveru Echo24.cz, Jan Švejnar, ekonom, profesor Kolumbijské univerzity, Tomio Okamura, předseda hnutí SPD , Aleš Michl, ekonom a externí poradce ministra financí, Ivo Strejček, Institut Václava Klause, bývalý europoslanec ODS, Tomáš Klvaňa, novinář a komentátor či Rudy Linka, jazzový hudebník. 

To je prostě dokonalý veřejnoprávní guláš - pár relevantních lidí a pak každý Pepík, který je představitelem nějaké názorové skupiny, což je jeho jediná kvalifikace pro to, aby se účastnil diskuse ve veřejnoprávní médiu. 

Na tohle jednou veřejnoprávní média zahynou - na to, že dají prostor každému, kdo má za sebou relevantní skupinu nějakých lidí s podobným názorem, což je podle veřejnoprávních médií objektivní a vyvážené. 

Nejbizarnějších rozměrů takhle urputná snaha dát prostor každému bláznovi nabírá v problematice očkování. Je úplně irelevantní, že neexistují žádné důkazy například pro tvrzení, že očkování způsobuje autismus - naopak, existuje bambilión důkazů, že nezpůsobuje. Jenže, protože na to věří nějaká relevantní část lidí v téhle zemi, musí jim veřejnoprávní média podle zvrácené představy vedení televize a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dát prostor. 

Zajímavé je, že ona snaha je stejně velmi selektivní. Tak například nám ČT stále tvrdí, že Země je kulatá (víceméně) a přes to nejede vlak. Ha, chyba, milá ČT. Jsou tady lidé, kteří tvrdí, že Země je placatá. A je jich docela dost. 

 

 

 

Mám normálně nutkání, stěžovat si u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Chápete tu nespravedlnost? ČT a Rozhlas dávají prostor zastáncům kdejakého nesmyslu, ale představitelé hnutí "Pravda o placaté Zemi" nebo jak si říkají, žádný prostor nedostanou. Kdo rozhoduje, který magor se v ČT v rámci vyváženosti a objektivity objeví a který ne? Správně by tam měli být všichni, ne? 

Ne. 

Správně by se ve veřejnoprávních médiích měly objevovat jenom pravdivé a ověřené informace. Ale dávat prostor magorům, je prostě mnohem jednodušší. 

To nám ostatně média (a v tomto případě ta komerční) ukázala i v případě pravděpodobné vraždy šestnáctiměsíčního dítěte vlastní matkou.

 

Aniž by si cokoliv kdokoliv ověřil, stačilo jedno jediné tvrzení matky a okamžitě se v titulcích objevily poplašné zprávy, že za to může očkování. Já vím, rozčiloval jsem se nad tím už minulý týden, ale tohle je přesně ukázka toho, jak jsou novináři nestydatě nezodpovědní - šíří poplašné nepodložené informace a vyvolávají mezi lidmi strach a paniku. Proč? Jenom proto, aby jim na ty články lidé "klikali". 

Nejhorší "práci" ale v tomhle případě předvedla antiax žumpa Vitalia.cz. 

 

 

Chápete to, milé děti? Nezabilo ji to, ale mohlo. Mohlo, rozumíte? (Jasně, že nemohlo) Tak pojďme na vraždě vytřískat antiočkovací paniku, to nám jde v téhle zemi nejlépe. 

Čekám, kdy nám vedení ČT přijde za podpory Rady pro rozhlasové a televizní vysílání s inovativním přístupem k vyváženosti postaveném na tom, že když určitá skupina lidí tvrdí, že to dítě zabila vakcína, mělo by se už navždy říkat, že ji "možná zabila vakcína". A možná taky paprsky smrti vyslané z Ugandy. 

 

Každopádně, bude líp. Minimálně pro novináře. Na americkém trůně usedne Donald Trump a to bude v následujících letech dostatečný zdroj zábavy a palcových titulků. A taky videí. 

 

 

 

Přeji pěknou neděli a napište do ČT, že zanedbává názory lidí, co si myslí, že je Země placatá. A nebo dutá. A je v ní ještě jedna Země, ale mnohem větší. To by se mělo vysílat ve zprávách!

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.