23.10.2016, 00:02

Týden v médiích: Babiš koupil ČT i Echo24 a všimla si toho jenom ČSSD. Tajné zdroje Parlamentních listů a v posteli s Hitlerem

Týden v médiích: Babiš koupil ČT i Echo24 a všimla si toho jenom ČSSD. Tajné zdroje Parlamentních listů a v posteli s Hitlerem

Jedna dvě, Babiš jde,
tři a čtyři k tobě míří,
pět šest kříž dej v pěst,
sedm osm ztratíš rozum,
devět deset stát
nikdy nechoď spát!

 

Jo, přesně tohle jsem včera slyšel z jednoho okna Lidového domu. No dobře, neslyšel, ale mohl bych, protože z ministra financí a majitele mediálního domu MAFRA Andreje Babiše se stala noční můra sociálních demokratů. Rozhodně už díky němu došlo u sociálních demokratů na bod sedm a osm z oné říkanky a to: ztratíš rozum. Jak jinak si vysvětlit tiskovou zprávu, která se na webu ČSSD objevila v pátek.

 

 

Najdete ji zde, ale dovolím si ten parádní kousek odcitovat celý, tak dlouhé to totiž není:

 

ČSSD zásadně odmítá lživé informace a snahy propojit financování sociální demokracie s čínskými investory. Dezinformace šíří média, která jsou ve vlastnictví předsedy Hnutí ANO Adreje Babiše a jejichž cílem je trvalé poškozování a dehonestování politických soupeřů ANO.

ČSSD vede zcela transparentní hospodaření. Naše financování, včetně darů, je veřejně dohledatelné a o našich sponzorech se mohl při několika posledních volbách přesvědčit každý občan a volič. Na webových stránkách ČSSD jsou od roku 2011 přístupné i kompletní výroční finanční zprávy strany.

ČSSD je demokratickou stranou, která není vlastněna, řízena ani finančně dotována žádnými miliardáři.

Sociální demokracie prosazuje ve vládě v oblasti transparentnosti důsledně program a závazky, které občanům dala. Navzdory našemu koaličnímu partnerovi Hnutí ANO jsme v Poslanecké sněmovně prosadili zákon o střetu zájmů, který má jasně vymezit podnikání členů vlády, a to včetně zákazu vlastnictví médií. Jeho cílem je nastavit korektní pravidla v politické soutěži a zabránit nejrůznějším oligarchům za pomoci peněz v kombinaci s nezodpovědnou populistickou politikou uchvátit politickou moc. Schválili jsme rovněž vládní zákon o sdružování v politických stranách a v politických hnutích, který zajišťuje transparentnost jejich financování především ze strany třetích osob a důslednou kontrolu veškerých peněžních toků.

Očekáváme, že média a novináři, kteří tyto dezinformace šířili, svá tvrzení doloží, nebo se veřejně omluví, tedy budou postupovat tak, jak je ve vyspělých demokraciích obvyklé.

 

Na co tak ostře ČSSD reaguje? Na tohle:

 

 

Takže komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček (nositel Ceny Ferdinanda Peroutky, takže asi pěknej fašista) vyslovil své domněnky v České televizi. A převzala to prakticky všechna česká média. Třeba Echo24...

 

 

A také Svobodné fórum

 

 

A teď hádanka pro sociální demokraty: Která z těch médii vlastní Andrej Babiše? ČT? ČRo? Echo24? Svobodné fórum? Ne, vlastní jenom Mafru (a tudíž i tento skvělý web, který právě čtete). Nebo já nevím, už se zprivatizovala veřejnoprávní média a on je tajně koupil Babiš? A Echo24 taky? A kolik za to zaplatil? Samé otázky a tak málo odpovědí. 

No dobře, já bych nějakou odpověď měl, ale nebudu na to raději používat slova. 

 

 

Každopádně v celém případu došlo k investigativnímu odhalení. Postaraly se o to známé prestižní Parlamentní listy!

 

 

Z článku se dovídáme, že to byl Herman, který Miloše Zemana na kolenou prosil, aby jeho bezvýznamnému strýci to vyznamenání udělil. PL to potvrdil zdroj blízký Hradu. To je prostě perfektní. Vypustíte něco, co by mohlo být zásadní informací, a podloženo to máte jenom anonymním zdrojem. 

A to vše v okamžiku, kdy jako autor článku je podepsán někdejší národovec a spoluautor knihy Tato země je naše - 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem. Druhým autorem knihy je mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Takže kdo byl asi "zdroj blízký Hradu"? 

Hele, na rovinu: Když napíšete s Jiřím Ovčáčkem knihu o Miloši Zemanovi a jste to právě vy, kdo vytahuje anonymní exkluzivní zdroje s pofidérními informacemi a dehonestující člověka, který je ve sporu s Milošem Zemanem, vypadá to, že jste prostě jenom jednoznačně vyhraněný propagandista, který chce lidi z Hradu šimrat v rozkroku kupou lží. Nic jiného. Já to chápu, Parlamentní listy mají jasnou agendu a nakonec snesou všechno, ale, Panenka, neříkejte si, pro lásku Boží, novinář. Pod článek prostě napište – Radim Panenka, člen propagačního oddělení prezidenta republika. Navíc se na to dají dobře balit holky. Teda v Ostravě, ale pořád jsou to holky. Většinou.  

 

Když už jsme u těch novinářských přešlapů. Jednoho se dopustil Dalibor Balšínek. Jeho kupa (zatím) nijak nepodloženého hnoje na Miloše Zemana plná velmi pikantních historek z osobního života prezidenta se okamžitě rozletěla Facebookem. 

 

To, že ten status nevidíte, znamená, že nejste na fcb přátelé s Daliborem Balšínkem. No, ale protože na Parlamentních listech otisknou každou blbost, kterou si někdo napíše na Facebook, můžete si ji přečíst tady

 

Udělejte to pozorně, a pak si přečtěte tuhle reakci:

 

Rozkošné. Dalibor Balšínek, který vyvalil před vrata kupu hnoje, se diví, že to kolem smrdí. Nádhera. Co se mě týče, výsledek zápasu Panenka vs. Balšínek v prasáctví je 1:1. 

 

 

Omlouvám se, že tento díl našeho satirického útočného seriálu není moc zábavný, ale lidem v médiích a kolem nich prostě v poslední době řádně hrabe. Na uklidněnou si dáme koťátka. Teda vlastně Hitlera. Dodnes naprosto geniální reklama. 

 

 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.