15.10.2017, 15:11

Týden v médiích: Kdo je větší hrdina - Mach, nebo Čech? A konečně pravda o tom, jak MAFRA ovlivňuje voliče

Média zaplavilo předvolební šílenství. Některé kampaně či vystoupení politiků však připomínají spíše díly populárního seriálu z přelomu tisíciletí Věřte nevěřte. Dokážete rozlišit pravdu od smyšlenky?

Týden v médiích:  Kdo je větší hrdina - Mach, nebo Čech? A konečně pravda o tom, jak MAFRA ovlivňuje voliče
Zdroj: iDNES.cz, koláž MediaHub/Bohumil Vrána

Svobodní se údajně stali terčem útoku. Muž ze záznamu převrhl stolek s letáky. Naštěstí byl na místě lidový hrdina a volební lídr Svobodných Petr Mach, který dobře mířenou ranou pěstí zahnal opovážlivce na útěk.  

"Máme video, které ukazuje alespoň část dnešního nechutného útoku na Svobodné. Rozkopnutí a fyzickému střetu ještě předcházelo ostré slovní napadání útočníka, to se bohužel zaznamenat nepodařilo. Podívejte se, jak může být kontaktní kampaň v ulicích náročná. Zároveň vás chceme uklidnit, Petr Mach i naše dobrovolnice jsou naštěstí v pořádku," uvádí na své facebookové stránce Svobodní. V reakci na video se ale vyrojily domněnky, že je celá scéna nahraná, že se Petr Mach kryl příliš brzy, protože věděl odkud rána přijde, že se útočník chová nelogicky a že je boj příliš pomalý. Je celý příběh založen na pravdě, nebo nás Svobodní vodí za nos?

Další příběh plný otázek přinesl František Ringo Čech, volební lídr SPO. Kdyby byl v době podepisování anticharty Facebook, měli bychom jistotu, jak to tenkrát bylo, takhle se musíme provždy spokojit s hrdinskou odpovědí "pero jsem v ruce držel, ale nepodepsal jsem". 

Výběr koho volit je letos skutečně pestrý. Nejdůležitější je však k volbám dorazit. Na internetu se s různými volebními výzvami - od dramatických - odkazujících se k motoristické kampani "Nemyslíš, zaplatíš!"

... po kampaně hýřící sexuálními narážkami, doslova roztrhl pytel. 

Vzpomínám si, že (kdysi dávno) v době svého poprvé jsem jela stopem do Berouna. Zastavil mi takový bodrý asi padesátiletý pán a že prý je Jožka Zelený a živí se hraním dechovky, i myslela jsem si, že nám cesta v družném hovoru rychle uteče, ale pak se to stalo. Hovor se od mezigenerační výměny názorů ohledně politické situace velmi rychle stočil do temných vod. A on začal mluvit o tom, že je svědek Jehovův a Ježíš Kristus je předseda božího senátu a jestli bych se k nim nechtěla přidat. Je mi záhadou, proč mi některé dnešní kampaně přístup svědků Jehovových tak nějak připomínají. 

A teď k vážným věcem - už jste někdy slyšeli o projektu HAARP (High-frequency Active Auroral Research Program) a o tak zvaných mentionech? Zjednodušeně mentiony jsou částice, které jsou schopné přeprogramovat, co si myslíte, a pakliže máte vysílač, můžete jejich pomocí ovlivňovat lidi na dálku. Huahueee!

"Američané tak mají informace o psychickém stavu lidí prakticky kdekoli na světě, navíc tento stav mohou ovlivňovat. Mnohem menší zařízení na stejném principu, jen s menším dosahem používají některá media. Jedno takové je na střeše MAFRY v Praze na Smíchově." Nevěříte? Věřte. Uvádí to článek HAARP? Přesmyčka pro Prahu… systém skutečně vymysleli v Praze. A všechno to do sebe zapadá. 

Tak pokud vás ještě neovládly mentiony z MAFRY, běžte volit. I zvířátka si myslí, že to má smysl. 

Začali jsme Věřte nevěřte a naši nedělní rubriku plnou záhad a mystérií tentokrát ukončíme další seriálovou peckou. Robert Malecký z Hlídacího psa to v hávu Akt X shrnul více než dobře. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.