19.01.2017, 08:48

Recenze Robinsonův ostrov: Parta Švejků na pustém ostrově na dobrou realityshow nestačí

Recenze Robinsonův ostrov: Parta Švejků na pustém ostrově na dobrou realityshow nestačí

Každá reality show o přežití staví na jednoduché premise - vezmete partu ambiciozních hráčů, které okolnostmi a prostředím donutíte, aby si šli po krku. A to vše zaznamenáte pokud možno tak, aby divák myslel, že v místě konání je pouze on a parta zoufalých soutěžících. Originál, stejně jako Robinsonův ostrov, který na obrazovky přinesla televize Nova, vysadil dvě party soutěžících na pustém ostrově kdesi na Filipínách. Bohužel když dva dělají totéž…

Možná je to dáno tím, že u zahraničních produkcí si můžeme říct, že všichni ti soutěžící jsou tak praštění nebo hloupí, protože jsou to Američané, Angličané, či jiný národ, který zrovna nemáme rádi. Jenže v případě Robinsonova ostrova se musíme smířit s tím, že ti divnolidé, kteří ze sebe dělají šašky v televizi kvůli zisku 2,5 milionu korun, jsou Češi. A to jednomu zrovna na národním sebebevědomí nepřidá, to mi věřte.

A produkce si dala sakra záležet, abychom se za většinu soutěžících styděli už ve chvíli, kdy poprvé promluví do kamery. Každý soutěžící je unikát, nemusíte se tedy bát, že byste si nenašli svého "oblíbence". Bohužel oproti originálu chybí možnost si nějaké soutěžící skutečně oblíbit alespoň pro jejich fyzickou zdatnost, nebo řešení nějakého zapeklitého úkolu. První epizoda se nesla v duchu promenády v plavkách a bezduchého žvanění, které bylo vydáváno za první třecí plochy. Nuda, hrozná nuda, díky které ty soutěžící začnete nenávidět ještě dříve, než něco provedou.

 

(Foto: TV Nova)

 

Pocit nebezpečí, který byl alespoň někdy cítit z originálu, tady chybí. Soutěžící mají v každém záběru jiné oblečení, na noc si berou teplou bundu a zásob mají víc než průměrná Česká rodina na cestě do Bibione. A nejvážnější zranění bylo potlučené koleno trenéra kulturistiky.

Nevím jak vy, ale já čekám od exotické reality show o přežití trošku více adrenalinu. I když ten se možná dostaví, protože jedna ze soutěžících se před pár lety setkala s Bohem a její ranní modlitba prosí Boha, aby se stal režisérem této show. A já jako ateista si to přeji také, ta show to potřebuje jako sůl. A když už u toho Bože budeš, zkus seslat sedm ran Egyptských na toho děsivého uspávače hadů (Ondřej Novotný), který si tady hraje na moderátora. Jeho hlasový projev je někde na úrovni rychlodabingu východoněmeckého porna.

Pokud se rádi smějete cizímu neštěstí, bude se vám Robinsonův ostrov líbit, jen vám nesmí vadit, že se budete většinu doby strašně stydět.

 

 

Robinsonův ostrov (TV pořad)

Reality-TV / Soutěžní / Dobrodružný

Česko, 2017, 45 min

Hrají: Ondřej Novotný

Obsah

Největší televizní dobrodružství začíná! Osmnáct odvážných Čechů bojuje na opuštěném ostrově o dva a půl milionu korun a titul prvního českého Robinsona. V cestě jim stojí hlad, vyčerpání, vzájemná rivalita i krutá příroda. Moderuje Ondřej Novotný.(TV Nova)

Aktuální hodnocení na ČSFD zde.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.