23.02.2017, 17:39

Vložili jsme na web ČSSD lamu, zabezpečení jejich stránek poněkud pokulhává

Kdyby se na internetu uděloval titul "lama dne", ČSSD by byla žhavým kandidátem.

Vložili jsme na web ČSSD lamu, zabezpečení jejich stránek poněkud pokulhává
Zdroj: Wikipedia

Dění na politické scéně v naší malé republice vzbuzuje poslední dobou mnoho otázek na kompetenci a příčetnost politických špiček. Ve chvíli, kdy z Ministerstva zahraničí uniknou e-maily a ještě v ten samý den z Národního bezpečnostního úřadu unikne zpráva o vyšetřování dané kauzy, jeden by si skoro myslel, že jsou tyto otázky oprávněné. 

A to nemluvíme o hacklých e-mailech pánů Sobotky a Chvojky. Když si to dáme do souvislostí se základními nedostatky webu ČSSD, jistě nám to napoví, že to bude chtít s IT security v naší zemi začít pěkně od podlahy, jinak se nebudeme moci brát vážně.   

Když jsem odkaz poprvé otevřela, říkala jsem si, že to bude ještě kauza - někdo nahackoval stránky ČSSD! Po bližším prozkoumání ale následovalo zklamání. Kalendář sociální demokracie je zabezpečený tak špatně, že hackovat nikdy nebylo tak snadné...

A jak se taková věc stane? Jednoduše - nějaký lidový hrdina zkusil přidat další parametry do URL adresy a plody jeho snažení se překvapivě objevily přímo na stránkách sociální demokracie. 

Takže pakliže stojíte o neplacenou reklamu na webu ČSSD, nebo chcete svému partnerovi či partnerce vyznat lásku netradičním způsobem (Valentýn byl celkem nedávno), vězte, že je oranžová růže jistě potěší.  

Aktualizace:

Po vydání článku ČSSD chybu na svých stránkách rychle opravila - patrně nemají o námi navrhovaný titul zájem. ​Vzpomínka na lamu však již navždy zůstane v našich srdcích. A nejen tam.  

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.