04.03.2017, 22:30

Týden v médiích: Web ČSSD napadl Aštar Šeran! A jak vymazat vyzývavé poprsí z televize?

Týden v médiích: Web ČSSD napadl Aštar Šeran! A jak vymazat vyzývavé poprsí z televize?
Zdroj: Jordan Strauss

Web ČSSD je zdrojem nekonečné zábavy. Tentokrát se nezmiňuji o obsahu, ale spíš o jeho zabezpečení. No, řekněme, že je lajdácké a má chyby v podstatě v základním zabezpečení. No a tak si do něj může vkládat každý, co chce. Minulý týden jsme sociálním demokratům na jejich web vložili lamu, abychom ukázali, že i takové lamy jako my, dokáží web ČSSD "hacknout". Lidé z IT Lidového domu rychle naklusali a lamu vyzmizíkovali, ale s chybami, které to dovolily, nic moc neudělali. Tak se jim tam za trest nedávno objevil Aštar Šeran. 

Ale možná o žádnou elementární chybu, kterou můžete zneužít, aniž byste k tomu potřebovali být opravdový hacker, nejde. Třeba jde jenom o nového kandidáta na předsedu ČSSD. Faktem je, že by to mnohé vysvětlovalo...

Blesk.cz nám tento týden zase prakticky předvedl, jak se dá z jakože vtipné historky vyždímat bombastický článek

Jen považte: "Nevěra v manželství Veroniky Žilkové (55) a ministra obrany Martina Stropnického (60)? Slavné herečce přinejmenším zatrnulo, když shodou náhod zjistila, že Stropnický ve svém volném čase v autě vozí cizí ženu! Své podezření si chtěla ověřit u ministrovy ochranky, která musela s pravdou ven!"

Ó hrůzo hrůz! Teda vlastně nic, Žilková tvrdila, že v tom autě byla ona a nepoznala se. Tak jsme se zasmáli, no. Ale klobouk dolů kolegům z Blesku a jejich schopnosti udělat drama doslova z každé pitomosti. 

Samozřejmě, že o podobnou dovednost usilují i jiní novináři. Třeba ti z Echa24. Například nám tvrdí, že "KLDR popravila pět důstojníků protiletadlovými zbraněmi za fake news". 

No není to hrůza, mámo? On je toho plnej internet a v KLDR už se za to popravuje! Co bude dál? Vypálení celé vesnice za šíření hoaxů? 

Samozřejmě nikdo nikoho za fake news nepopravil. To jenom editoři z Echa24 si tradičně pletou dojmy s pojmy. Ale co byste čekali, plně to odpovídá věštbám Baby Vangy

Když už jsme u té kvalitní žurnalistiky, její součástí je, samozřejmě, slušná dávka konspiračního myšlení. Nic se neděje náhodně a hlavně, všechno se točí kolem nás novinářů a našich článků. Tuhle něco napíšeme a hned to změní svět. Alespoň si to myslí Sabina Slonková. 

Takže jasný? Případ Rath byl po všech stránkách dobře postavený, nikde žádná díra v postupu policie, ale najednou je to nějaký vachrlatý, protože Slonková do světa vypustila nějaký jeho kecy. To dá rozum, no ne? 

Inu nemine týdne, abych si nevzpomněl na krásný kreslený polský vtip. (Konferencja prasowa - tisková konference). 

Naši borci na konec jsou každopádně z íránské televize. Nenechali Charlize Theron urážet íránského diváka svým výstřihem. To je, panečku, veřejnoprávnost. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.