13.03.2017, 15:05

Recenze seriálu Labyrint II - Strach ovládl Českou televizi a jeho dílo vás rozhodně nenechá v klidu

Nečekejte lineární zápletku.

Recenze seriálu Labyrint II - Strach ovládl Českou televizi a jeho dílo vás rozhodně nenechá v klidu

Dalo se očekávat, že po úspěšné první sérii mysteriozní detektivky Labyrint (námět byl prodán do USA, Nizozemska a Německa a Labyrint se tak stal jedním z nejúspěšnějších projektů České televize, co se prodeje práv týče) se Jiří Strach pustí do jejího pokračování. Divácky oblíbený vyšetřovací tým v čele s majorem Remešem (Jiřím Langmajerem) je zpět a opět se můžeme těšit na sedm dílů plných záhad, spiknutí, intrik a hutné atmosféry.

To vše potvrdily i první díly. Nečekejte lineární zápletku. Ne nadarmo se tato detektivní série jmenuje Labyrint. Jednotlivých linek příběhů je v seriálu tolik, že vám bude trvat minimálně dva díly se v nich alespoň trochu zorientujete. Ale to naprosto nevadí. Režisér Jiří Strach je mistr svého řemesla a tak mezi linkami umí proplouvat s umem kvalitního lodivoda. K tomu mu velice dobře sekunduje i nové složení vyšetřovacího týmu. Aby si major Remeš mohl odpočinout od neustále zakaboněné tváře, přenechal pro tentokrát roli drsňáka, co jde přes mrtvoly, na novém členovi týmu v podání Honzy Hájka - Richarda. A ostravský kriminalista věru svoje rodné město nezapře.

Další posilou je zkušená detektivka z mravnostního oddělení (musím říct, že výběr herečky mě pobavil ) Martina Tesařová (Tatiana Vilhelmová), která se dostane k týmu hned ze začátku a pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Jinak tady máme starou známou partu, které pevnou rukou vládne Mirek Donutil (tak je to Česká televize, že ano). Oproti první sérii se dá očekávat, že jedním z motorů atmosféry bude spolupráce (či nespolupráce) mezi jednotlivými členy týmu. Ostatně už z prvních dílů je vidět, že o vypjaté, ale také humorné situace nebude nouze.

Labyrint 2 je ale v první řadě mysteriozní detektivka. Vše začíná po vraždě krásné kadeřnice a postupně se do případu dostává stále více neznámých a vyšetřovatele by ani ve snu nenapadlo, že by s vraždou mohl mít něco společného i prominentní lobbista Karel Kříž a tajemný advokát Kobza (hraje ho Pavel Kříž). Tajemno pro tentokrát zastupují zaživa pohřbený podnikatel, pes bez hlavy a tajemné prsteny na dávno mrtvých rytířích.
Výprava je oproti minulé sérii bohatší a doufám, že se vyvarujeme dlouhých záběrů na jízdy v autě jen proto, aby si postavy mohli popovídat, což se v první sérii odehrávalo tak často, že by si jeden myslel, že vyšetřování zločinu je hlavně o řízení automobilu.

Vše ale nasvědčuje tomu, že 13.3. na ČT 1 začne detektivní série, která nás nenechá v klidu. Osobně se na rozuzlení už teď těším.

Zdroj: Česká televize

Labyrint II.

V druhé řadě kriminálního seriálu režiséra Jiřího Stracha podle scénáře Petra Hudského bude tým majora Remeše řešit další rozsáhlý a komplikovaný případ série vražd. Detektivové nacházejí v lese nedaleko Brna tělo mladé atraktivní dívky, která zemřela obzvlášť brutálním a trýznivým způsobem. Vyšetřování její smrti je dostává do labyrintu napínavých událostí a přivádí je ke skupině lidí, kteří se ničeho nebojí a nic je nezastaví.

hrají: Jiří Langmajer, Tatiana Vilhelmová, Jan Hájek, Miroslav Donutil, Zuzana Kajnarová, Jiří Dvořák, Miroslav Táborský, Michal Dalecký, Radek Švec, Viktor Preiss, Alois Švehlík a další // scénář: Petr Hudský // režie: Jiří Strach // kreativní producentka: Jiřina Budíková

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.