16.03.2017, 16:16

Recenze: Seriál Českého rozhlasu Osudové ženy přináší kvalitní a strhující zábavu

Český rozhlas Dvojka v poslední době prochází zajímavou změnou programu a zatím to vypadá, že nahoru jde nejen kvalita, ale i přitažlivost i pro mladší (ale stále náročnější) posluchače.

Recenze: Seriál Českého rozhlasu Osudové ženy přináší kvalitní a strhující zábavu
Zdroj: Český rozhlas. Nový seriál ČRo Dvojka Osudové ženy přinese příběhy Mileny Jesenské, Olgy Scheinpflugové (na snímku s Karlem Čapkem), Berty Suttner nebo Anny Falcké

Jedním z nových pořadů, který se poprvé na rozhlasových vlnách Dvojky objevil v pátek 10. 3., je seriál Osudové ženy, který si klade za cíl představit neznáme ženy vedle velmi známých mužů a zároveň tak i ženy, které se v dobách minulých dokázaly v mužské společnosti prosadit, byť to ne vždy šlo snadno. První díl přinesl osud manželky dvou velikánů Gustava Mahlera a Franze Werfela - Almy Mahlerové. Další díly jsou věnovány třeba příběhu Růženy Vackové nebo Jany Krejcarové, dlouholeté partnerky Egona Bondyho.

Dvojka ve svém novém pořadu přinesla nejen zajímavé téma a s ním strhující příběhy, ale hlavně se tvůrcům povedlo brilantně balancovat na hraně mezi historickou přesností a strhující dramatizací jednotlivých osudů. Výsledný mix pak v ani ne půlhodinové stopáži dokázal představit vše podstatné ze života vybraných žen a díky dramatizaci některých částí se nemusíte bát, že by pořad Osudové ženy sloužil namísto počítání oveček. Naopak. Strhující příběhy díky svému zpracování dokáží zaujmout i méně náročného a pozorného posluchače. Dvojka nám v Osudových ženách předvedla rozhlasový dokument v nejvyšší možné kvalitě. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.