02.04.2017, 19:52

Týden v médiích: Youtuber vs. vaginální šamanka, Šafr, Ovčáček, Trump, geometrické bouře a spousta lásky navíc

Apríl je za námi a konečně se můžeme věnovat seriozním věcem jako je vaginální mapování a Parlamentní listy.

Týden v médiích: Youtuber vs. vaginální šamanka, Šafr, Ovčáček, Trump, geometrické bouře a spousta lásky navíc

Okresní soud v Jihlavě nám do světa internetu vnesl novinku - trestání za sprosté výrazy na Youtube. Youtuber Pstruh, což je takový představitel průměrného youtubera (10 % vědomostí a šarmu, 90% názoru) se v jednom svém videu zostra pustil do šarlatánky Yamuny (100% mimo), která se proslavila tzv. vaginálním mapováním. 

Podle soudu ji označil za „zasranou zkurvenou zlodějku". Ve videu s názvem Projekt „mám ji ráda" tu moji kundu, navíc použil mimo jiné výrazy jako píča, kunda, sračky či krávy tupý. Soudce nám konstatoval, že youtuber sice má právo na svůj názor, ale tím, že se ve videu dopustil hrubé neslušnosti, spáchal trestný čin výtržnictví. 

Jakože cože?!

Pokud bychom měli trestat youtubery za hrubé neslušnosti, pak bychom jim měli zřídit vlastní vězení. Možná dvě. A k tomu speciální převýchovný program. A jestli budeme trestat i za vulgarity třeba na Facebooku, pak můžeme tuhle zemi rovnou ohnat mřížemi (což jistě potěší Václava Klause mladšího). 

A ví vůbec pan soudce kdo je v téhle zemi prezident? 

Na celém případu je ještě bizarní, že vaginální kartografka Yamuna ještě po youtuberovi požadovala finanční odškodnění, že prý kvůli jeho sprostému videu přišla o klientky. To už bylo asi moc i na soudce a žádné odškodnění jí nepřiznal. I tak je celý ten soud fraška. Yamuna je neskutečný případ, který vchází do veřejného prostoru se svým do nebe volajícím šarlatánstvím, takže si veřejnou kritiku musí vytrpět. Proboha, ta divnobytost si o ni přímo koleduje. 

Za druhé, a to je důvod, proč se tomuto případu věnujeme, youtubeři jsou prostě youtubeři. Mluví jako idioti, chovají se jako idioti, ale mají na to ústavní právo a to je třeba respektovat. Ten soud je podle mého osobního názoru nebezpečný precedent ohrožující svobodu slova. Doufejme, že se Pstruh odvolá a soudy vyšší instance ten bizarní případ shodí ze stolu. 

Protože pak bychom se už nemohli vysmívat ani lidem jako jsou tito a to už by bylo vážné. 

Soudím, že za všechno mohou geometrické bouře, jak nás informuje web Info.cz

Když už jsme u těch sprostých slov. Takto prokazuje pietu jeden z pilířů české žurnalistiky (detekován sarkasmus). 

Pojďme ale k veselejším věcem, které se dějí na Twitteru. Řádí tam třeba Pavel Šafr. 

Nebo Jiří Ovčáček. 

Na něj, samozřejmě, Pavel Šafr ještě nemá. 

Nejvtipnější je, jak mluvčí prezidenta ještě nedávno sliboval, jak bude úplný ňuník mumík slušný kluk a na nikoho útočit nebude. 

Dnes už je jeho twitterový účet plný útoků na protikandidáty prezidenta. 

Pojďme si dát raději něco na uklidněnou. Je tady osvědčený Donald Trump. 

A medvídek Pú. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.