22.04.2017, 16:03

Týden v médiích: Za co všechno může Ovčáček? Kdo vymyslel Míru Frajbiše? A superporce politického bizáru navíc

Supervolební rok je v plném proudu. Stavidla zadržující politický bizár jsou definitivně zvednuta. Něco mi však říká, že bude hůř.

Týden v médiích: Za co všechno může Ovčáček? Kdo vymyslel Míru Frajbiše? A superporce politického bizáru navíc
Zdroj: Bohumil Vrána/Prisma

Víte jaké velvyslanectví je to pravé? Poznáte falešný profil od skutečného? A jde to vůbec? Takovéhle otázky si v uplynulém týdnu jistě kladla spousta uživatelů sociálních sítí, zatímco médii otřásala kauza stížnosti ruského ministerstva zahraničí na české a slovenské parodické profily velvyslanectví Ruské federace, které chtělo ony recesistické profily zablokovat

V Bratislavě se ale Facebooku lov na recesisty vymkl z rukou a místo toho smazali oficiální profil velvyslanectví. Zlé jazyky přitom tvrdí, že to možná něco svědčí o tom, že obě stránky sdílejí podobně absurdní obsah. 

V Česku Facebook na několik dní zablokoval skutečně falešný účet, který se posléze přejmenoval na "neoficiální" i s rozkošným vysvětlením, které sice není pravdivé, ale mohlo by být. 

Za recesistickým profilem přitom stojí autor proslulého falešného profilu Jiřího Ovčáčka. "Vidím, že pro Rusa je recese dokonale neznámým územím," napsal ve vyjádření pro Aktuálně.cz. V lednovém rozhovoru pak pro náš web k tématu falešných facebookových účtů uvedl: "Když se nudím a mám po ruce internet, občas zakládám facebookové stránky. Přesný počet neznám a asi je už ani nedopočítám, protože po čase je většinou zase mažu, když nejsou moc úspěšné. Ale chci Vás ujistit, že zakládání facebookových stránek není má jediná životní aktivita." 

A my v redakci si ze srdce přejeme, aby se po ruce s internetem nudil co nejvíce. Protože nastavování zrcadla všem, kdo se berou moc vážně, ruskou ambasádou počínaje a třeba námi samotnými konče, je věc zkrátka náramně důležitá.

S nastavováním zrcadla mají jisté problémy na TV Barrandov. Od počátku bylo jasné, že kombinace této televize a Miloše Zemana bude záležitost pro fajnšmekry. V posledním dílu pořadu TÝDEN s prezidentem, který moderovala Alex Mynářová tomu nebylo jinak.

Pořad se mimo jiné dotkl i citlivého tématu osvojování dětí páry stejného pohlaví. Nikoho asi nepřekvapí prezidentův názor, že partnerství dvou osob stejného pohlaví nepovažuje za vhodnou cestu pro výchovu dětí. (Koneckonců Jiřího Ovčáčka se ujal sám a jakého z něj vychoval pašáka.) Také víme, že je reagování na odpovědi a stavění se do opozice vůči hostovi v žurnalistice naprosto nedosažitelnou metou. A víme i to, že je to obzvlášť složité, když jako moderátorka jste manželka prezidentova kancléře bez prověrky. Na druhou stranu se pak jeden může tuze rozkormoutit a propadnout trudnomyslnosti, a třeba i myšlence, že by bylo možná dobré, kdyby děti pro jistotu nevychovával nikdo, aby je náhodou nezkazil a nedal jim špatný příklad do života. 

​Když už jsme u té tradiční rodiny. Petr Mach je skutečný démon! Zvládá bojovat za svobodu i za tradiční rodinu. Nebo se jen prostě rád fotí.

​V redakci jsme realisté... A moc dobře si uvědomujeme, že toto je otázka, kterou může položit jenom marketingový pánbůh. 

​ODS představila nový program na programové konferenci. Programová parodie s programátory na sebe nenechala dlouho programovat. 

​Nový program představila i ČSSD, chtěla se zaměřit na mladé voliče. Sice nejde o oficiální propagaci strany (ale o čin mladého nadšeného sociálního demokrata), i tak však grafika vyvolala na sociálních sítích celkem rozruch. 

A i poněkud černější humor. OLOL... 

A teď vážně, kdo vymyslel Míru Frajbiše? Tohle už nikdo na Jirku Ovčáčků nesvede. Blaničtí rytíři, Nagano, světelné meče! Chceme toho trolla poznat. Prosím, přiznejte se. Máme z toho v redakci těžké spaní! 


A abychom nekončili politikou - přinášíme ještě borce na konec. Tentokrát se jím stal Robert Malecký z HlídacíPes.org, který konečně přinesl světlo do kauzy Modrá velryba, přesně takhle má investigativní novinařina vypadat!

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.