24.04.2017, 11:25

Recenze seriálu Single Lady: Sex, drogy, sem tam práce a hlavně úžasná jízda Jany Plodkové na Playtvak.cz

Single Lady je první seriálový počin internetové televize Playtvak.cz. Tvůrci nenechali nic náhodě a zvolili osvědčený formát komedie.

Recenze seriálu Single Lady: Sex, drogy, sem tam práce a hlavně úžasná jízda Jany Plodkové na Playtvak.cz

Výhodou internetu je, že nemusíte při tvorbě brát příliš ohledy na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a její obecně známou úzkoprsost. Seriál je tak plnokrevný nejen, co se týče sexu, ale i sprostých slov. Nic z toho ale není samoúčelné. Naopak, vystihuje to příběh samotný a hlavně charaktery postav, které se v něm objevují. 

Námět seriálu Single Lady je životní příběh takové normální ředitelky hudební televize Óčko a jejího týmu. Vše se točí kolem plného pracovního nasazení, workoholismu, pracovního týmu, moderátorů a tvorby nových pořadů. Hlavně jde ale o seriál o svobodné, hysterické a cynické šéfce, které se práce a život trošku sypou pod rukama. Což nic nemění na tom, že se stále snaží užívat si ho plnými doušky. 

Na prvních dílech (seriál jich bude mít deset s celkovou stopáží  kolem dvanácti minut) je vidět, že autoři na scénáři nějaký čas strávili - dialogy mají drive a vtipy dobře načasované pointy. Bohužel problém je v tom, že je až příliš vidět, kdo je zkušený herec a kdo ne. Třeba Petr Stach s rolí trošku bojuje, protože mi přijde, že se zatím neumí nebrat tak vážně a Tomáš Měcháček vlastně jako kdyby hrál sám sebe (zase). Trošku prkenná je pak nová asistentka hlavní hrdinky, která je prostě až moc klišoidní blbka. Oproti tomu vynikající Václav Kopta exceluje coby záhadný taxikář a bezkonkurenční je Jana Plodková. V hlavní roli je naprosto geniální a celý seriál by dost možná utáhla sama (což naštěstí nemusí). Prostě jí tu postavu věříte od první minuty a už vás to neopustí. 

Obecně je Single Lady další zajímavý zásek do české internetové seriálové tvorby, který ji zase posune o kousek dál. Má vtip, lehkost a kvalitu, se kterou by klidně mohl na jakoukoliv televizi a pro některé komerční stanice (nebudeme raději jmenovat), by byl tím nejlepším, co se tam za dlouhé měsíce objevilo.

Důležitá informace na závěr - to co uvidíte v seriálu nemá s realitou nic společného a když říkám, že jsem do deseti na jednání, opravdu jsem do deseti na pracovní schůzce, mami. 

Autor recenze je externista. Web MediaHub.cz vydává mediální dům Mafra Slovakia. Web Playtvak.cz vydává Mafra ČR. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.