27.04.2017, 11:25

Recenze seriálu Fízlárna: Návrat k trapnému humoru devadesátých let v podání Stream.cz

Člověk by řekl, že když dramaturgové a šéfové Stream.cz dají zelenou ambicioznímu projektu Pěstírna, blýská se na lepší, kvalitnější časy internetové produkce. Jenže to by se pár dnů po premiéře Pěstírny nesměl na Stream.cz objevit nový komediální seriál Fízlárna.

Recenze seriálu Fízlárna: Návrat k trapnému humoru devadesátých let v podání Stream.cz

Po zhlédnutí prvních třech epizod jsem si připadal jako bych se v čase vrátil do zlatých devadesátých let a zase poslouchal vulgární vtípky Zdeňka Izera a jeho Policejní akademii. Už v té době to byl trapný humor, ale dalo se to víceméně odpustit, protože nic moc lepšího se u nás v té době neobjevovalo. Ale pustit něco takového na internet v roce 2017 je jako pustit Majora Zemana do souboje s Případy 1. oddělení.

Seriál je přehlídkou fádních stereotypů - přehnaně drsný detektiv, úplatný pochůzkář a nový člen policejní služebny v Holešovicích - moravský policista (nejpitomější možná představa Moraváka - mluví hantecem a v každé scéně žere uzené, nebo klobásy).

Všechny zápletky (i když tohle je vážně silné slovo pro tu sbírku pseudogagů) se točí kolem charakteristiky těchto tří postav a jejich vzájemné interakce a do toho se sem tam přidá trošku toho fekálního humoru vykradeného pravidla z prastarých vtipů, které zná snad už každý a nikoho tak moc nepřekvapí. Není to zábavné a už vůbec to není směšné, navíc stopáž je opravdu k nepřečkání. V době, kdy kvalitní internetové seriály mají stopáž do patnácti minut, je Fízlárna dlouhá jak Lovosice.

Na tomhle seriálu není opravdu nic dobrého. Napadá mě jediný důvod, proč jej Stream.cz pustil na své stránky - už to bylo natočené a tak to rychle pustíme a zapomeneme, že to existovalo. Navíc nějací lidé se na to určitě chytí.

Uděláte líp, když se tomuto seriálu vyhnete, nepřijdete o iluze o kvalitní internetové tvorbě. Zvlášť té, kterou jinak obvykle Stream.cz předvádí.

Raději si zase pusťte Izerovu Policejní akademii. Pitomé je to dokonce o něco méně a navíc ji omlouvá doba vzniku. 

Fízlárna (TV seriál)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 2017, 1 h 32 min (Minutáž: 6x15 min)

Režie: Demago

Scénář: Demago

Kamera: Hendy Witanto

Hudba: Hendy Witanto

Hrají: Dan Dittrich, Jiří Maryško, Hynek Chmelař, Jiří Lábus, Liliana Malkina, Miloš Morvay, Simona Babčáková, Stanislav Majer, Milena Steinmasslová, Richard Němec

Kostýmy: Jan C. Löbl

Aktuální hodnocení na ČSFD: 38%

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.