01.05.2017, 00:07

Týden v médiích: Chlapci a děvčata, Země je placatá a je suis buchta s hákáčem

Je větší trubka pokladní s hákovým křížem nebo zpěvačka věřící v placatou Zemi? A není to jedno?

Týden v médiích: Chlapci a děvčata, Země je placatá a je suis buchta s hákáčem
Zdroj: Internet

Nic tak nepobaví svět médií a sociálních sítí jako lidská blbost. V poslední době nám jenom kvete a její plody rostou a sílí všude kolem nás. A je to jenom dobře. Nebýt na světě idiotů, neměli bychom o čem psát.

A nejde, samozřejmě, jenom o novináře. Facebook také občas potřebuje nějaké jiné téma než uprchlíky. Naposledy se jeho hvězdou stala prodavačka z obchodního domu Kaufland, která měla na ruce vytetovaný hákový kříž. Než jí fotografie dokonale kombinující hákáč a firemní slogan "Z lásky k Česku", zničila pěkně rozjetou kariéru pokladní, zaplavila Facebook vlna parodií. 

Zdroj: Internet

Zdroj: Internet

Zdroj: Internet

Zdroj: Internet

Zdroj: Internet

A jako vždy, se hlavním terčem útoku vtipálků stala firemní stránka Kauflandu na Facebooku. 

Zkrátka a dobře, jak údajně říkal Reinhard Heydrich, Češi jsou smějící se bestie. Někdy je fakt, že se smějeme tak moc a tak rádi, že zapomínáme, jestli to lidi, kterým se smějeme, nebolí víc, než je zdrávo. O té prodavačce s hákáčem jsme se toho třeba moc nedozvěděli. Je to skutečně aktivní neonacistka? Nebo jenom v mládí udělala chybu, zamilovala se třeba do špatného chlápka a teď zkouší začít znovu? (A nezačne, protože z práce, ze které ji šupem vyhodili, si mohla našetřit na odstranění tetování a už nenašetří.)

Nevím, spekuluji. Jen mi přijde, že někdy ty naše zábavné mediální a facebookové lynče, nejsou až tak zábavné, když se to domyslí do důsledku. 

Osobně k tomu zastávám jednu zásadu - lidi, kteří si sami nevybrali, že budou součástí veřejného prostoru, necpou se do něj, nechtějí v něm být, nevybrali si, že budou v médiích, bychom měli šetřit a chránit jejich soukromí. Jiná věc je, když je někdo celebrita a v tom veřejném prostoru ze sebe udělá totálního kreténa. No dobře, to jsou silná slova, zkusíme to jinak... co třeba: Ukáže, že pěkné holky ze šoubyznysu mohou dokonale naplňovat některé předsudky o tom, že jsou úplně ale úplně vygumované, i když pěkné.

No, to jsem tomu moc nepomohl, co? Ale podívejte se na následující video se slovenskou zpěvačkou Emmou Drobnou a pak hledejte diplomatická vyjádření. 

Ne, vážně, té už nepomůže vůbec nic. Snad jedině ukázat prsa. Nebo si vytetovat hákáč na čelo.

Hlas slovenského lidu si to, samozřejmě, celé také užil. 

A na konec jeden aktuální obrázek z politiky. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.