14.05.2017, 12:02

Týden v médiích: Babiš vs. žvejka 0:1. A k čemu jsou novináři na světě? Aby měl Kajínek o zábavu postaráno

ČTK/PR/Kancelář prezidenta republiky/Hana Brožková
Zdroj: ČTK/PR/Kancelář prezidenta republiky/Hana Brožková

Americký filosof a hlavně experimentátor s rostlinnými drogami Terence McKenna byl autorem mnoha zábavných teorií. Jedna z nich, známá jako time wave zero, je postavena na tom, že díky stále větší komplexnosti společnosti se čas mezi zásadními událostmi zkracuje. Jde o jakousi fraktálovou vlnu, která nakonec díky zrychlování vyústí do situace, kdy se vše odehraje naráz v bodě nula a dojde tak k přeměně času. Starý Terence předpokládal, že k tomu dojde 21. 12. 2012, tedy v den, kdy podle některých teorií mělo dojít ke konci mayského kalendáře a také konci světa. No, nestalo se ani jedno. McKenna obecně vytvářel teorie, které jsou spíš hipísácké bláboly, než něco, co by se dalo brát seriozně vážně, ale každou neděli si říkám, jestli na té time wave zero něco přece jenom nebude. Tak třeba to, co jsme smrtelně vážně řešili v pondělí a na Facebooku kvůli tomu tekla virtuální krev, je ve středu už spíš k smíchu a v sobotu vesměs nikdo netuší o co šlo. 

Vezměte si třeba zásadní souboj Babiš vs. žvýkačka. Pamatujete? Ano, je to strašně dávno. Už tři dny! To bylo tak - Andrej Babiš bagatelizoval počet lidí na demonstracích proti němu s tím, že jeden jeho status na Facebooku má víc lajků než bylo na demonstracích lidí. Čímž si vykoledoval tenhle parádní vtípek. 

Žvejka na chodníku porazila Babiše. Škoda, že nemůže kandidovat, to by byla ta pravá legrace. Ale její sláva už je stejně za zenitem.

Za zenitem jsou i hádky o to, kolik se na demonstracích objevilo lidí. Český rozhlas se pokusil to spočítat a došel k nižšímu číslu než organizátoři. Vykoledoval si za to zlobu převelikou. 

Takže, vy bando vlastizrádná, komu tím prospějete, co? 

Ale pojďme dál. Za zenitem není tak úplně sláva Jiřího Kajínka. To je takový chlápek, co podle všeho zamordoval pár lidí. Prezident Zeman slíbil, že mu dá ze svého titulu nejvyššího mocipána milost a hned spustil další lavinu diskusí a emocí. 

A samozřejmě vtipných fotomontáží a reakcí. 

S Kajínkem bude patrně ještě v médiích a na sociálních sítích hodně veselo. Zvlášť ve světě nejnovějšího videa dvou světových státníků (Miloš Zeman je, samozřejmě, světovější, než ten, no jak se to jmenuje...)

Miloš Zeman: „Tady jsou další novináři? Novinářů je příliš moc, měli bychom je likvidovat.“

Vladimír Putin: „Není nutné je likvidovat, ale redukovat."

Tak už víte, proč půjde Jiří Kajínek ven? Novinářů je prostě moc, je třeba to zlikvidovat. Já si jdu zkontrolovat kuši a mezitím si dám šlofíka, než Jirku pustí. Pak bude teprve veselo. 

A tady má od nás písničku. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.