29.06.2017, 11:39

Recenze seriálu Prázdniny na Primě: S tebou mě baví svět se dočkal slovenského remaku, ze kterého dostanete tik v oku

Televize Prima se pustila do netradičního kroku a o prázdninách pro své diváky přichystala premiérové díly nového komediálního seriálu.

Recenze seriálu Prázdniny na Primě: S tebou mě baví svět se dočkal slovenského remaku, ze kterého dostanete tik v oku
Zdroj: Prima/JOJ

Seriál Prázdniny je dílem Slovenské televize JOJ a díky chválihodnému kroku Primy není dabován. Starším ročníkům to vadit nemusí (i když kulometná slovenština z úst dětských herců dělala problémy i mě), ale pochybuji, že si tento seriál oblíbí kdokoliv mladší dvaceti pěti let.

Prázdniny se točí kolem tří bratranců (to že jeden z nich je Tomáš Matonoha a je to Čech, scénář nevysvětluje…), kteří se rozhodli vyrazit na chalupu starého otce. Ukázat svým dětem (v počtu větším než malém), jak skvělé je to mimo civilizaci. S tebou mě baví svět se dočkal slovenského remaku. Autoři rezignovali na vlastní invenci (když nepočítáme slovenské reálie) a tento kultovní film zkopírovali skoro do písmene (manželky lékařky, jeden skladatel/hudebník). Bohužel při kopírování nějak zapomněli na humor.

Když pominu občasné pokusy Tomáše Matonohy, jsou všichni ostatní neskutečně prkenní. Vtipné situace většinou končí bez pointy a laskavý humor, který by člověk u kopie S tebou mě baví svět čekal, prostě chybí. A casting, to je kapitola sama pro sebe.

Nevím, co autoři zamýšleli tím, že do dětských rolí obsadili malé rozmazlené smrady. Takhle nesympatické dětské postavy jsem ještě nikdy neviděl. Po deseti minutách prvního dílu jsem měl sto chutí těm hajzlíkům zakroutit krkem. A občas jsem musel vypínat u televize zvuk, protože scény, kdy řvou všechna děcka naráz, jsou v seriálu velice časté a hodně, hodně hlasité!

Pokud hledáte na prázdniny pohodový seriál k večernímu oddechu a Chalupáři už vás nebaví a nevadí vám nějaká ta propagandistická klasika, zkuste Malého pitavala, ale rozhodně nezkoušejte Prázdniny, mohli byste dostat tik do oka, tak jako já.

Prázdniny (TV seriál)  - Slovensko, 2017, 10x45 min

Jsou prázdniny a bratranci Jano, Laco a Zdeno mají plán. Chtějí strávit s dětmi, a bez žen čtrnáct dní na chalupě. To ještě netuší, kolik legrace je čeká...(TV Prima)

Režie: Ivan Predmerský

Scénář: Stano Guštafík, Kristina Cibulková

Hrají: Tomáš Matonoha, Ľuboš Kostelný, Marko Igonda, Lucia Siposová, Zuzana Norisová, Kristína Greppelová, Samuel Kennedy, Karolína Kubánková, Andy Kummer, Markus Filipko, Michaela Rovňáková, Adela Heftyová, Mária Kalmárová, Ľubomír Paulovič, Eva Sakálová, Kamil Kollárik, Viktória Predanociová, Jana Labajová

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.