05.09.2017, 09:18

Hej Cortano, zapni Alexu! Amazon a Microsoft propojují své hlasové asistentky

Z konkurentů se stávají spojenci v bitvě proti Applu a Googlu.

Hej Cortano, zapni Alexu! Amazon a Microsoft propojují své hlasové asistentky
Zdroj: Microsoft

Virtuální hlasové asistentky Alexa a Cortana, za kterými stojí Amazon a Microsoft si původně měly vzájemně konkurovat. Nyní to ovšem vypadá, že největší internetový obchod světa spojuje se softwarovým gigantem síly. V praxi to bude znamenat, že Cortana půjde spustit na zařízení od Amazonu a Alexa na produktech Microsoftu.

Podle zakladatele Amazonu Jeffa Bezose bude efektivnější, když budou uživatelé moci získat z obou služeb to nejlepší. Jak Cortana tak Alexa totiž mají oblasti, ve kterých na svou dosavadní soupeřku ztrácí nebo naopak mohou nabídnout něco navíc. Web Venturebeat upřesňuje, že zatímco Cortana od Microsoftu umí efektivně pracovat se softwarem této společnosti, jako je například kancelářský balík Office, Alexa byla pro změnu stvořena jako průvodkyně po světě online nakupování.

Je také zřejmé, že Amazon a Microsoft pochopil, že soupeřit s Applem, který už několik let zdokonaluje svou virtuální asistentku Siri nebude jednoduché. Proto obě společnosti spojily síly. Obdobný produkt vyvíjí také Google.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.