07.09.2017, 11:55

Facebook nabízí hudebním vydavatelstvím stovky milionů dolarů za hudbu ve videích uživatelů

Zlegalizování hudby ve videích je další krok k vytvoření konkurence Youtube.

Facebook nabízí hudebním vydavatelstvím stovky milionů dolarů za hudbu ve videích uživatelů
Zdroj: Pixabay
Facebook podle agentury Bloomberg nabízí hudebním vydavatelstvím peníze za hudební podklady, které uživatelé do videí na této sociální sítí nahrávají. Mělo by se jednat o stovky milionů dolarů. V současnosti je totiž hudba do videí na Facebooků v podstatě přidávána nelegálně. A podle smluvních podmínek nežádají vlastníci práv o stažení videa majitele, ale samotný Facebook.  
 
Předmětem vyjednávání mezi sociální sítí a hudebními společnostmi je vytvoření systému, který by videa obsahující autorskými právy chráněnou hudbu automaticky detekoval. Tento systém ostatně nasadil už Google na své sociální sítí Youtube. Zavedení tohoto nástroje by však mělo trvat minimálně dva roky. Jako kompenzaci za videa nahraná v tomto mezičase je tedy Facebook ochoten zaplatit stamilionové kompenzace.  
 
Díky těmto krokům získá Facebook lepší pozici pro soupeření s platformou YouTube, která je v oblasti online videí jasnou jedničkou. Facebook také plánuje větší zapojení reklamy, což by autorům zde umístěných videí umožnilo obsah monetizovat 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.