11.09.2017, 20:09

Australská společnost zobrazila v reklamě indického boha při pojídání masa. Indové protestují - Ganéša je vegetarián (video)

Snaha o zachycení rozmanitosti tentokrát nevyšla. 

Australská společnost zobrazila v reklamě indického boha při pojídání masa. Indové protestují - Ganéša je vegetarián (video)

Společnost Meat and Livestock Australia, za kterou stojí australští producenti masa, vypustila do světa nevšední reklamu s různými náboženskými postavami pochutnávajícími na jehněčím mase. V reklamě se objeví například Buddha, Zeus nebo třeba Ježíš. Vedle bohů se hostiny účastní i významní proroci nebo naopak postavy známé svým ateismem. U jednoho stolu sedí také indický bůh Ganéša. Vyobrazení indického boha, který v reklamě s ostatními pojídá maso, ale mezi hinduistickou komunitou v Austrálii vyvolalo pobouření. Tato mýtická postava totiž nikdy při pojídání masa vyobrazena nebyla. Indové jsou proto přesvědčeni, že Ganéša je vegetarián. O protestech informoval třeba web televizní stanice BBC

Indická komise v Austrálii kvůli tomu poslala stížnost hned třem tamním úřadům. Po samotné společnosti požaduje stažení reklamního spotu. Reklama totiž podle stanoviska Indů znevažuje a uráží jejich náboženské cítění. Australský úřad, který na vysílání reklam dohlíží, eviduje proti tomuto spotu už více, než třicet stížností. Vznikla dokonce také online petice, která má v současné době už 4400 podpisů. Společnost Meat and Livestock Australia naopak tvrdí, že její spot reprezentuje rozmanitost a jednotu zároveň. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.