29.09.2017, 12:47

Twitter zablokoval přes 200 účtů s vazbami na Rusko

Společnost Twitter zablokovala v souvislosti s vyšetřováním ruského vlivu na loňské prezidentské volby v USA více než 200 účtů napojených na Rusko.

Twitter zablokoval přes 200 účtů s vazbami na Rusko

Napsala o tom dnes agentura Reuters. O tom, jak cílené reklamy z Ruska mohly využívat platformu k ovlivňování prezidentských voleb, informovala firma americký senátní výbor pro tajné služby ve čtvrtek.

Zprávu předloženou Twitterem, kritizoval demokratický senátor Mark Warner, který je místopředsedou senátního výboru pro tajné služby. Podle něj společnost neposkytla dostačující odpovědi na otázky ohledně možného využití platformy pro ovlivňování voleb.

Laxní přístup k šíření falešných a manipulativních zpráv na twitteru vyčítali kritici společnosti v minulosti už několikrát.

Rozhodnutí Twitteru zablokovat účty spojované s Ruskem se dotklo ruské státní televize Russia Today (RT). Ta podle čtvrtečního sdělení společnosti utratila za politickou reklamu na twitteru 274.100 dolarů (zhruba šest milionů korun). Propagovala údajně 1823 tweetů, které cílily na americký trh. Podle ředitelky televizního kanálu Margarity Simoňjanové se jednalo o běžnou reklamní praxi.

"Twitter odhalil (americkému) Kongresu monstrózní informace: utrácíme (společnost RT) peníze na reklamní kampaně. Stejně tak, jako to dělají všechna média na světě," uvedla Simoňjanová. Dodala, že RT má reklamu na billboardech, na letištích, v rádiích nebo i ve vysílání americké televize CNN.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.