09.10.2017, 11:10

Apple Music doporučuje v Messengeru hudbu podle smajlíků

Hudební platforma Applu se snaží získat více uživatelů.

Apple Music doporučuje v Messengeru hudbu podle smajlíků
Zdroj: Apple
Apple, který provozuje vlastní službu na streamování hudby Apple Music vydal pro chatovací aplikaci Messenger nový doplněk, který by měl inteligentně doporučovat hudbu na základě preferencí uživatele. Klíčem k rozpoznání preferencí mají být emotikony. Na základě smajlíků, které budou lidé používat, totiž Apple Music údajně pozná, jaká hudba je v daném okamžiku vhodná, informoval o tom web Mashable.com

Chatovací robot funguje také i jako klasické vyhledávání v textovém poli, kdy do chatu s umělou inteligencí stačí zadat požadované heslo. Už dřívější update populárního komunikačního nástroje umožnil sdílet hudbu z Apple Music mezi uživateli.  
 
Podobná vylepšení mají Applu pomoci získat pro svou hudební platformu více uživatelů. Službu totiž ani zdaleka nepoužívá tolik lidí, jako konkurenční Spotify. Na začátku srpna mělo Spotify zhruba 60 milionů platících uživatelů, zatímco výrobce iPhonu získal na svou stranu 27 milionů lidí. Aplikace Apple Music už je přitom delší dobu dostupná také pro majitele smartphonů s operačním systémem Android.  

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.