10.10.2017, 13:40

České Budějovice chtějí víc peněz od Budvaru za reklamu na stadionu

Město České Budějovice chce víc peněz od pivovaru Budvar za reklamu na zimním stadionu, který nese název Budvar aréna.

České Budějovice chtějí víc peněz od Budvaru za reklamu na stadionu

Pivovar nyní platí podle smlouvy z roku 2002 dva miliony korun ročně, radní chtějí sumu zvýšit v jednotkách milionů. Rozhodnout by se mělo za deset až 12 dní. Novinářům to dnes řekl primátor Jiří Svoboda (ANO). Město jedná i s pivovarem Samson ze skupiny AB InBev. Nynější smlouva s Budvarem vyprší 31. října. Vyjádření Budvaru ČTK zjišťuje.

Primátor jednal s ředitelem Budvaru Petrem Dvořákem naposledy minulý týden. "Zjišťovali jsme cenovou hladinu za pronájem stadionů, jsme nízko. Naše ideální představa je zvýšit ji v jednotkách milionů, vychází to z průzkumu trhu. Je to čtvrtý nejnavštěvovanější stadion v republice, z hlediska druhé nejvyšší soutěže ve státě je nejnavštěvovanější v Evropě, takže je co nabízet. Máme hodnotné zboží, tak bychom za něj rádi dostali adekvátní cenu," řekl Svoboda. Budvar aréna podle něj funguje i jako velká hospoda, největší v kraji, což pro pivovar znamená také určitou hodnotu.

Primátor zmínil tři varianty. Až smlouva skončí, vybírat nového nájemce, nebo se nyní dohodnout s jakýmkoli zájemcem, anebo se domluvit s Budvarem, že do konce hokejové sezony zůstane název Budvar aréna, uzavřít novou smlouvu za "možná pozměněných podmínek" a na jaře 2018 dát na vědomí všem možným zájemcům, že se lze o název stadionu ucházet. Město teď jedná s Budvarem o této variantě. Nový nájemce nemusí být podle Svobody jen pivovar, ale i dopravce či průmyslová firma.

Na město se již obrátil pivovar Samson. Na několika schůzkách zatím konkrétní čísla nepadla. "Mohu potvrdit, že o této záležitosti jednáme s vedením města. V současné době čekáme na jejich reakci ohledně dalších podmínek a postupu," řekl ČTK ředitel pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Budvar loni prodal 1,61 milionu hektolitrů piva, nejvíce ve své historii a měl rekordní tržby 2,54 miliardy korun. Sponzoruje i hokejový klub HC Motor České Budějovice, jenž hraje 1. českou hokejovou ligu, podle mluvčího Budvaru Petra Samce částkou vyšší než dva miliony Kč.

"Zástupci klubu se nevyjadřovali k tomu, jestli název arény má být takový, nebo makový. Pro ně je podstatné, zda a kolik prostředků od případného pronájemce názvu ještě dostanou," řekl primátor.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.