16.02.2017, 17:22

Obraz MPO neodpovídal úspěchům, vysvětlil Mládek odvolání mluvčího Proroka

Vyjádření Mládkova náměstka Lubomíra Bokštefla o cenách internetu bylo podle ministra poslední kapkou.

Roman Prorok už není mluvčím MPO
Zdroj: ČTK/Doležal Michal

Mediální obraz ministerstva průmyslu a obchodu neodpovídal jeho dosaženým úspěchům, vysvětlil dnes ministr Jan Mládek (ČSSD), proč odvolal šéfa odboru komunikace úřadu Romana Proroka.

"Prorok připravil Bokšteflovi mediální podporu pro Otázky Václava Moravce, pak to nechal být," řekl novinářům. Mládek odvolal Proroka v úterý z funkce poté, co vyvolal pobouření Bokšteflův výrok v debatě se čtenáři serveru Aktuálně.cz. Náměstek řekl, že pokud lidé chtějí stejně výhodné mobilní tarify jako v Polsku, mají jet do Polska. Mládek za to udělil Bokšteflovi důtku. Prorokovo odvolání zdůvodnil tím, že náměstkovi před vystoupením na serveru Aktuálně.cz "neposkytl dostatečnou mediální přípravu a podporu".

O cenách mobilních dat se v posledních týdnech rozproudila na tuzemské politické scéně velká debata. A ministr Mládek je terčem kritiky.

Mládek jmenoval Bokštefla svým náměstkem teprve v pátek, předtím působil jako jeho poradce pro elektronické komunikace. Bokštefl se hned o víkendu účastnil Otázek Václava Moravce v České televizi.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.