03.05.2017, 07:43

CNN odmítla vysílat reklamu oslavující 100 dnů Trumpa ve funkci (video)

Americká zpravodajská televize CNN se dostala do sporu s Bílým domem, když odmítla vysílat reklamu oslavující první stovku dnů Donalda Trumpa v úřadu prezidenta USA.

CNN odmítla vysílat reklamu oslavující 100 dnů Trumpa ve funkci (video)
Zdroj: YouTube.com

CNN za důvod svého kroku označila pasáž, v níž reklamní klip obviňuje většinová americká média z šíření lživých zpráv.

CNN je vysoko na seznamu médií, která Trump opakovaně kritizuje za údajnou neobjektivitu a šíření vymyšlených informací. Spolu s několika dalšími televizními stanicemi a deníky The New York Times nebo The Washington Post prezident CNN odsuzuje za způsob, jakým informovala o jeho volebním souboji s Hillary Clintonovou i o jeho výkonech po lednové inauguraci.

"Většinová média nešíří falešné zprávy, proto je reklama lživá a vzhledem k regulím bude přijata (k vysílání) jen v případě, že bude tato část odstraněna," uvedlo podle agentury AP vedení CNN. Podle Trumpových spolupracovníků stanice nepřijala reklamu proto, že "se neslučuje s jejím pojetím".

Půlminutová reklama, uvedená slovy "Amerika sotva kdy viděla takový úspěch", běží na televizních stanicích Fox News Channel a Fox Business Network, které jsou blízké konzervativnímu křídlu Republikánské strany.

Na reklamu se můžete podívat zde: 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.