23.06.2017, 09:02

Snapchat umožňuje lokalizaci přátel na mapě. Za miliardy kvůli tomu koupil startup

Společnost Snap, která stojí za populární aplikací Snapchat, má za sebou údajně svůj zatím největší nákup.

Snapchat umožňuje lokalizaci přátel na mapě. Za miliardy kvůli tomu koupil startup

Na konci května se podle webu Techcrunch uskutečnila akvizice firmy Zenly, která se zabývá takzvaným sociálním mapováním. Hodnota obchodu se má podle odhadů pohybovat mezi 250 a 350 milionů dolary, v přepočtu tedy zhruba 5,9 až 8,2 miliardy korun s tím, že transakce byla z většiny provedena v hotovosti.

Zenly se zabývá lokalizováním uživatelů. V praxi to znamená, že aplikace pomocí GPS sleduje, kde se pohybuje jak uživatel, tak jeho přátelé, které vidí na mapě. Ti se posléze mohou zkontaktovat. Novinku s názvem Snap Map spustila sociální síť tento týden. Její princip je až na detaily v podstatě totožný.

Aplikaci, kterou stvořil startup původem z Paříže si už stáhly 4 miliony lidí, z nichž čtvrtinu tvoří právě Francouzi. Společnost Zenly by i pod novým vedením měla fungovat samostatně. Podobně jako například Instagram, který už několik let patří Facebooku. Právě Facebook však Snapchatu v posledních měsících docela zatápí. Nejmocnější sociální síť totiž hned v několika svých platformách aktivovala dočasné sdílení fotografií, což je primární funkce právě Snapchatu. Lokaci přátel na druhou stranu už ovšem nějakou dobu podporuje i Facebook.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.