12.07.2017, 11:36

Prohlížeč Seznam.cz má novou verzi, mimo jiné chrání uživatele před podvodnými bankovními stránkami

Prohlížeč Seznam.cz přichází s další verzí – přidává nové funkce a zvyšuje rychlost.

Prohlížeč Seznam.cz má novou verzi, mimo jiné chrání uživatele před podvodnými bankovními stránkami
Zdroj: Seznam.cz

"Přes prohlížeč Seznam.cz se letos v květnu každý den vydalo surfovat po internetu skoro půl milionu lidí – tedy o třetinu víc než před rokem. Seznam.cz dnes, zhruba tři a půl roku od startu, spouští novou verzi prohlížeče. Je dvakrát rychlejší než dosud a obsahuje řadu nových funkcí jak v desktopové, tak především v mobilní a tabletové variantě," uvádí Irena Zatloukalová na blogu Seznamu.

Prohlížeč Seznamu roste

Letos v květnu se s prohlížečem Seznam.cz denně v průměru vydalo brouzdat po internetu téměř půl milionu lidí. Prohlížeč od Seznam.cz každý den používá na 400 000 unikátních uživatelů v mobilních zařízeních a 70 000 v desktopu. To je proti loňsku nárůst o 32, respektive 51 procent. Za celý měsíc květen pak prohlížeč využil necelý milión lidí: konkrétně pak 832 000 v mobilu a 250 000 z desktopu. V květnu byl Prohlížeč nainstalován na zhruba 100 000 zařízení.

„Seznamácký prohlížeč navrhujeme tak, aby lidem pomáhal při brouzdání po internetu, a proto jej chytře propojujeme se Seznamem a jeho službami všude tam, kde to dává smysl. Čísla ukazují, že se to daří,“ uvádí Lukáš Kovač, produktový manažer prohlížeče od Seznam.cz. Podle něj je důležité, že prohlížeči se daří hlavně v mobilních zařízeních. „Celosvětový trend ukazuje, že lidé dnes internet navštěvují z mobilů stále častěji než z desktopů a tento trend bude posilovat. Proto zde chceme mít silnou pozici. V květnu na služby Seznamu přes náš prohlížeč přišlo z mobilu už více než 15 % návštěv, které vytvořily přes 16 % page views. Tři a půl roku od první testovací mobilní verze tak náš prohlížeč za sebou nechal všechnu mobilní konkurenci s výjimkou Chrome Mobile,“ vysvětluje Lukáš Kovač, produktový manažer prohlížeče Seznam.cz.

Rychlost, optimalizace, bezpečnost

Obě aktualizované verze prohlížeče, které jsou stejně jako ty předchozí založeny na open-source projektu Chromium, tým Seznam.cz od základu přepsal a optimalizoval. Je proto zhruba dvakrát rychlejší než dříve. „Udělali jsme spoustu úprav a přepsali jsme de facto celou verzi od základů. Například jsme seškrtali Angular, což pomohlo prohlížeč výrazně zrychlit. Největší změny si ale všimnou lidé v mobilních zařízeních. Domovská stránka Seznamu je vlastně hybridní. Načte se tak téměř okamžitě, kdykoliv si kliknete na červené esko, které vás na Seznam.cz přivede,“ vysvětluje Kovač.

Stále samozřejmě platí, že pro Seznam.cz je klíčová bezpečnost uživatelů. Proto i nadále není možné do prohlížeče instalovat doplňky třetích stran. Naopak Seznam.cz postupně do svého prohlížeče zakomponovává prvky, díky kterému je vše potřebné obsaženo již v prohlížeči samotném.

Kromě toho nově Seznam.cz spolupracuje s bankami na ochraně uživatelů před podvodnými (tzv. phishingovými) stránkami. Jakmile banka takovouto stránku nahlásí, v řádu minut je v Seznam.cz prohlížeči zablokována na všech platformách. „Aktuálně spolupracujeme s Raiffeisenbank, Fio a Air Bank. S dalšími bankami zatím jednáme,“ uvádí Kovač a dále dodává, že si v budoucnu dovede představit ochranu například i proti podvodným e-shopům.  

Zdroj: Seznam.cz

Nové funkce

„Prohlížeč Seznam.cz děláme tak, aby byl chytrý, bezpečný, a přesto zůstal jednoduchý na ovládání. Takže ačkoliv mu přibývají užitečné funkce, zbytečně do něj nepřidáváme další ovládací prvky. Chytré funkce lidem nabídneme až ve chvíli, když se jim hodí. Příkladem je pomocník pes Krasty. Pokud si na internetu prohlížíte zboží, nabídne vám k němu recenze, a když zrovna přijde anglický e-mail, nabídne vám jeho český překlad,“ uvádí Kovač.

Prohlížeč postupně za poslední dobu získal řadu nových funkcí, které jsou v nové verzi plně k dispozici v desktopu i v mobilu. Centrem všeho je červené esko, které symbolizuje návrat na domovskou stránku Seznam.cz. Pes Krasty je pak pomocníkem, který symbolizuje jednoduchost, s jakou se v danou chvíli v prohlížeči zobrazí doprovodné a v danou chvíli užitečné informace, a to dříve, než je začnet

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.