03.08.2017, 15:30

Česká televize k volbám do Parlamentu odvysílá 14 tematických debat a Superdebatu

Česká televize odvysílá od poloviny září předvolební debaty politických stran, které byly vybrány podle průzkumů jejich volebního potenciálu. Čtrnáct tematických debat budou moderovat Daniela Písařovicová a Jakub Železný. Vše ve čtvrtek 19. října završí Superdebata předsedů politických stran či celostátních lídrů.

Česká televize k volbám do Parlamentu odvysílá 14 tematických debat a Superdebatu
Zdroj: ČTK/Šimánek Vít - Stejně jako v minulých letech i letos ČT nabídne debaty k volbám do Poslanecké sněmovny

Diskuse budou na ČT24 vysílány vždy v pondělí, ve středu a v pátek od 15. září do 16. října a začínat budou ve 20:00 hodin. „Kandidáta do debaty určí sama centrála stran, nemusí se jednat o krajského lídra, zastoupit jej může pověřený náhradník. Každý politik však může vystoupit jen v jedné debatě, tedy kromě Superdebaty,“ říká ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal. V devadesátiminutových debatách se moderátoři podle něj zaměří na specifické problémy, jako je bezpečnost, doprava, zaměstnanost, školství, zdravotnictví, demokracie či kultura.

Klíčem k účasti hostů v předvolebních debatách je jejich pořadí v rámci výzkumu celostátního volebního potenciálu, který pro Českou televizi vypracují agentury Median a Kantar TNS CZ. „Výzkum celostátního volebního potenciálu ukazuje, kolik procent hlasů by strana mohla získat, pokud by se k ní přiklonili všichni, kteří její volbu reálně zvažují a zároveň nevylučují účast u voleb. Hledisko volebního potenciálu tak na rozdíl od volebního modelu popisuje realisticky volební situaci nestálých voličů, kteří ještě nejsou rozhodnuti pro konkrétní stranu,“ říká vedoucí výzkumu a analýz České televize Renata Týmová.

Maraton předvolebního vysílání završí v předvečer voleb, ve čtvrtek 19. října, dvouhodinová Superdebata předsedů stran či celostátních lídrů.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.