10.08.2017, 10:45

Čtyřicet procent obyvatel planety Země je aktivní na sociálních sítích

Konkrétně se jedná o 3 miliardy uživatelů.

Čtyřicet procent obyvatel planety Země je aktivní na sociálních sítích
Zdroj: Pixabay

K online světu má v současnosti přístup polovina všech obyvatel planety, přesně se jedná o 3,8 miliardy lidí. Data týkající se celosvětového rozšíření internetu zpracovaly agentury We Are Social a Hootsuite

Drtivá většina z této masy je zároveň přítomna na sociálních sítích. Konkrétně jde o 3 miliardy obyvatel planety. Pět miliard lidí pak aktivně používá telefon, informuje web TheNextWeb.com.

Všechna tato čísla navíc neustále rostou. Například jen od dubna tohoto roku se počet uživatelů sociálních sítí zvýšil o 4 procenta. To znamená zhruba jeden milion nových účtů denně. Růst zaznamenávají všechny velké sociální sítě kromě Twitteru, který už dlouhé měsíce spíše stagnuje.

Králem sociálních sítí tak s velkým náskokem zůstává Facebook, který alespoň jednou měsíčně použije více než dvě miliardy lidí - většina z nich ke svému účtu přistupuje ze smartphonu. Šedesát procent z dvoumiliardové masy je pak na Facebooku aktivní denně. Druhé místo s půldruhou miliardou patří hudební platformě YouTube. Nejúspěšnějším nástrojem pro chatování je pak Messenger od Facebooku, jenž používá 1,2 miliardy lidí. Například Čínský WeChat, který za hranicemi nejlidnatější země světa příliš rozšířený není, se pyšní 938 miliony uživatelů.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.