10.08.2017, 12:39

Velká zpravodajská rošáda v České televizi. Moderátor Dolanský odchází do Bruselu

Česká televize protočí pětici ze svých devíti zahraničních zpravodajů. Nejviditelnější změnou má být odchod moderátora večerních Událostí, komentářů Lukáše Dolanského na post stálého zpravodaje v Bruselu. Další novou tváří mezi zahraničními zpravodaji bude Dana Zlatohlávková, která bude přinášet zprávy z Polska.

Velká zpravodajská rošáda v České televizi. Moderátor Dolanský odchází do Bruselu
Zdroj: Česká televize

Dosavadní varšavský zpravodaj Miroslav Karas se po několika letech vrací do Moskvy. Tam vystřídá Davida Miřejovského, který má zamířit do Washingtonu.

V Bruselu Dolanský vystřídá Bohumila Vostala. Ten by měl zamířit na nově vytvořený, dlouhá léta odkládaný post stálého zpravodaje v Londýně.

Redakci HlídacíPes.org změny potvrdili sami někteří budoucí i stávající zahraniční zpravodajové, tiskové oddělení České televize plánované změny na zpravodajských postech v zahraničí v tuto chvíli nijak komentovat nechtělo.

Nezměněna mají letos zůstat obsazení míst stálých zpravodajů v Berlíně (Václav Černohorský), v Bratislavě (Lukáš Mathé), v Hongkongu (Barbora Šámalová), v Paříži (Petr Zavadil) a v Tel Avivu (Jakub Szántó).

Měnil i Český rozhlas

Některé zahraniční zpravodaje vyměnil od 1. srpna i veřejnoprávní Český rozhlas.

Do USA se vydal dosavadní redaktor sportovní redakce Jan Kaliba, do Velké Británie Jaromír Marek a do Polska Viktor Daněk.

Český rozhlas má zahraničních zpravodajů deset. Náklady na chod zahraničních redakcí se ročně pohybují řádově v milionech korun.

Autorem textu je Robert Malecký. Byl publikován na webu Hlídacípes.org - Žurnalistika ve veřejném zájmu

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.