22.09.2017, 11:20

Prima odvysílá tři předvolební Partie

Televize Prima připravuje tři předvolební nedělní Partie. Speciální vydání bude vysílat vždy od 11.00, a to v neděli 1. 10., 8. 10. a 15. 10. V každém vydání budou vždy tři zástupci kandidujících politických stran a hnutí.

Prima odvysílá tři předvolební Partie

„Klíčem k výběru hostů jsou data veřejně dostupná k 19. 9. 2017 ze tří nezávislých zdrojů. První je nezávislý volební model srpen 2017 pro volby do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR společnosti MEDIAN, druhý je průzkum volebního potenciálu září 2017 společnosti SANEP a třetí je výzkum volebního potenciálu září 2017 projektu Phoenix research on-line,“ uvedla dnes Jana Mrákotová z televize Prima.

Výsledky každé strany v těchto třech zdrojích byly zprůměrovány a složení hostů v každém vydání Partie bylo zvoleno tak, aby zástupce nejsilnější a nejslabší strany doplnil vždy zástupce strany nejblíže středu preferencí.

V předvolební Partii budou následující zástupci stran a hnutí:

1. 10. 2017 KSČM, TOP 09, KDU-ČSL

8. 10. 2017 ČSSD, ODS, PIRÁTI

15. 10. 2017 ANO, SPD, STAN

„Ve všech předvolebních Partiích budou stejné okruhy témat, a to konkrétně z oblastí sociální situace ve společnosti, zahraniční politika, politická situace v ČR za poslední čtyři roky a výhled, zemědělství a potraviny. Páté téma bude na aktuální dění. Na odpovědi bude přesně vymezený čas tak, aby každý z kandidátů dostal stejný prostor, říká Jana Mrákotová.

V neděli 22. října pak Prima odvysílá povolební Partii. „Zároveň využijeme v reportážích a vstupech nové zpravodajské studio televize Prima, které díky velkým LED panelům umožňuje vysílat grafiku v perfektním rozlišení nebo zapojit několik redaktorů najednou. Povolební zpravodajské studio budeme také vysílat od 14 hodin na našem webu www.iprima.cz a Facebooku, dodává Mrákotová.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.